8

Профілів

8

Комплекс Технічно-Професійних Шкіл ім. Станіслава Конарського в Ополе-Любельському

Zespoł Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim

Ополе-Любельське , Польща Показати на карті

Комплекс Технічно-Професійних Шкіл ім. Станіслава Конарського в Ополе-Любельському

Форма власності: Державний
Вартість навчання: Безкоштовно

Комплекс Технічно-Професійних Шкіл ім. Станіслава Конарського в Ополе-Любельському (Zespoł Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim) - державна школа, що знаходиться у м. Ополе-Любельське (Люблінське Воєводство, приблизно 50 км. на захід від Любліна). Чисельність населення містечка - трохи більше 8 тисяч осіб.

Навчальна пропозиція та практика

Кандидати на навчання у технікумі можуть обрати один із напрямків підготовки:

  • Готельний бізнес - планування та надання послуг на рецепції; обслуговування гостей, в об’єктах, що надають готельні послуги.
  • Туристичне обслуговування - планування та реалізація туристичних послуг та подій; продаж туристичних послуг та ведення туристичної інформації.
  • Послуги громадського харчування - приготування страв та напоїв; харчування та гастрономічні послуги.
  • Харчові технології - кондитерське виробництво; організація та нагляд за виробництвом харчових продуктів.
  • Офіціант - надання послуг громадського харчування; надання послуг офіціанта.
  • Перукар - надання перукарських послуг та процедур; дизайн зачісок.
  • Агробізнес - сільськогосподарське виробництво; організація та діяльність агропідприємства.
  • Садівник - планування та організація садівничих робіт; вирощування садових культур.

Для полегшення адаптації та навчання іноземним учням пропонуються додаткові курси польської мови. Учні вивчають дві іноземні мови: перша - англійська, друга іноземна на вибір - німецька або російська. Для учнів, які мають труднощі в засвоєнні матеріалу школа організовує додаткові заняття.

Лекції та практичні заняття проходять 5 днів на тиждень. У суботу проводяться додаткові заняття, що дозволяють розвивати таланти та індивідуальні зацікавленості (наприклад, спортивні, культурні та наукові). Неділя - вихідний день від школи.

В класі, де вчать садівництво існує можливість на третьому році пройти безкоштовний курс водіння для отримання категорії В, що дає право керувати легковими автомобілями та сільськогосподарськими тракторами. Крім того, навчання на даному напрямку проходить у спеціалізованих шкільних лабораторія та садівничому господарстві площею у 60 га, яке належить школі.

Практичне навчання в інших класах відбувається у спеціалізованих шкільних лабораторіях, а також в польських та закордонних підприємствах.

Випускник технікуму отримує свідоцтво про закінчення середньої школи та може здати матуральний іспит (аналог українського ЗНО) і професійний екзамен, що підтверджує його кваліфікацію. Успішно складений матуральний іспит дозволяє претендувати на вступ до ВНЗ Польщі, а професійний іспит дозволяє працювати по спеціальності не тільки на території Польщі, а і країн ЄС.

Проживання, харчування та інші витрати

Іноземні учні проживають в шкільному інтернаті, по 3 особи в кімнаті. Місячна вартість разом із харчуванням складає приблизно 510 злотих/місяць. Доїзд з інтернату до школи займає орієнтовно півгодини. Місячний проїзний - це ще близько 56 злотих/місяць. Учні проживають в інтернаті під опікою дорослих, вихователів та вчителів школи.

До витрат, які ще несуть іноземні учні входять - річне медичне страхування (450 злотих/рік), страхування від нещасних випадків (46 злотих/рік), внесок у батьківський комітет (50 злотих/рік), шкільні підручники (близько 400-500 злотих/рік).

Технікум в Ополе-Любельському - це школа, яку обирають майбутні спеціалісти готельного бізнесу, агропромисловості та спеціалісти із харчової промисловості, безумовно затребуваних спеціальностей на європейському ринку праці.

Поділитися:

Новини