7

Факультетів

7
20

Напрямків

20
31

Спеціальностей

31
2000

Вартість від

2000 €

Латвійський університет

м. Рига , Латвія Показати на карті

Латвійський університет

Місто: м. Рига
Форма власності: Державний
Вартість від: 2000 €

Латвійський Університет (лат. Latvijas Universitāte) - найстаріший та найпопулярніший університет Латвії. Розташований у Ризі. Державний, заснований у 1919 році. Займає першу сходинку серед всіх університетів країни у міжнародних рейтингах QS University Rankings: EECA, uniRank ta The Times Higher Education World University Rankings 2019. Серед відомих випускників Латвійського Університету астроном Карліс Штейнс, архітектори Марта Станя, Ліа-Аста Кнаке та Аусма Скуїня.

Факультети та спеціальності у Латвійському Університеті

У Латвійському Університеті діють 13 факультетів. Тут вивчають природничі, точні, гуманітарні, соціально-економічні науки, а також медицину. Це ще й один з найбільших ВНЗ країни за чисельністю студентів (щороку тут навчаються 15000 осіб). Близько 5% студентів є іноземцями.

Університет є потужним центром вивчення мов, літератури та історії інших держав - Франції, Німеччини, Росії та країн Азії. Власне, факультету іноземних мов у Латвійському Університеті немає, все це вивчають на гуманітарному факультеті. Мови викладання - латвійська та англійська (Проект “Освіта без кордонів” надає послуги, пов’язані з вступом тільки на англомовні програми).

За загальним правилом іноземці здобувають освіту на платній основі. Вартість навчання в Латвійському Університеті для українців стартує від 2000 євро за рік. Разом з тим, в рамках двосторонніх угод між урядом Латвії та рядом держав (в тому числі Україною) студенти-іноземці можуть отримати стипендію на навчання, дослідження або участь у літній школі.

ВНЗ приділяє значну увагу міжнародній співпраці:

  • підписано понад 200 двосторонніх угод з університетами 50 країн світу;
  • студенти приймають участь у програмі обміну Erasmus+;
  • Латвійський Університет входить до престижних міжнародних організацій EUA (Європейська асоціація університетів), UNICA (Мережа університетів столиць Європи), BSRUN (Мережа університетів регіону Балтійського моря), UTRECHT Network та інших.

Студентське життя та гуртожитки Латвійського Університету

Навчально-дидактична база ВНЗ забезпечує студентів всім необхідним для отримання сучасної європейської освіти. Окрім кампусу та адміністративних будівель, до складу ВНЗ входять унікальні структурні одиниці - обсерваторія з найбільшим у балтійському регіоні телескопом, ботанічний сад площею 15 гектарів та розсадник рододендронів, який щороку приймає близько 25000 відвідувачів. Для іноземних студентів Латвійський Університет пропонує два гуртожитки (студентські готелі) з обмеженою кількістю місць. У Латвії активно розвивається мистецтво хорового співу. Це має вплив і на студентське життя Латвійського Університету. Тут функціонують 10 хорів, а ще п'ять колективів народних танців, вокальні ансамблі, студентський театр, студентський духовий оркестр, колектив народного танцю «Dandari» і студія кераміки “Vāpe”.

Відгуки про Латвійський Університет стверджують: це хороше місце для отримання якісної європейської освіти. Витрати на проживання у цій країні є одними з найнижчих серед усіх країн Європи, тоді як якість життя та освіти - на найвищому рівні. Дізнайся більше: телефонуй, пиши, залишай заявку. Проект “Освіта без кордонів” - це Твій квиток до успішного майбутнього!