Які документи потрібні для вступу в польський університет?

Найважливішою, найвідповідальнішою та найзатратнішою частиною вступу до кожного польського університету є правильна підготовка пакету документів. Склад пакету документів може різнитись в залежності від університету чи напрямку навчання. В даній статті ми постараємось викласти максимально можливий перелік документів, але зауважуємо, кожен польський університет може вимагати додаткові документи, які можуть бути не розглянуті тут.

Важливо! Окрім самої підготовки документів дуже важливо вчасно їх подати. Кожен університет або навіть факультет університету має свої чітко встановлені часові рамки, в які кожен бажаючий повинен подати документи. Несвоєчасна подача документів може спричинити відмову у прийнятті кандидата.

Реєстраційні документи:

 • Реєстраційна анкета-заявка. В більшості випадків заповнюється онлайн. Після цього її потрібно роздрукувати та підписати.
 • Підтвердження оплати реєстраційного внеску. Банківська квитанція у якій зазначено, що кандидат зробив оплату необхідну для початку розгляду його заявки.
 • Договір із університетом у двох екземплярах. У випадку неповнолітніх кандидатів підписати договір повинен ще хтось із батьків.

Освітні документи:

 • Свідоцтво (атестат) про повну загальну середню освіту, додаток до нього. Це найважливіший документ, який необхідний для вступу. Крім самого свідоцтва (атестату) потрібно зробити ще і апостиль (apostille). Кажучи просто, апостиль на атестаті означає те, що атестат справжній і кандидат дійсно відвідував середній навчальний заклад. 
 • Сертифікати ЗНО. Документ, який потрібен рідко і у більшості випадків для вступників у медичні Університети або з Картою Поляка, які вступають на умовах громадян Польщі.
 • Довідка про те, що кандидат має право на здобуття вищої освіти на підставі свідоцтва (атестату) про загальну середню освіту. Документ видається Міністерством Освіти і Науки України. Також вимагається не всіма польськими університетами.

Документи, які підтверджують рівень володіння мовою навчання:

 • Польська мова навчання. Існує три загальних варіанти підтвердження рівня володіння польською мовою:

a) польський державний сертифікат про рівень володіння польською мовою, як іноземною на рівні В1-В2 (в залежності від обраного університету). Екзамен проводиться декілька разів на рік у ліцензованих установах. Деталі тут: certyfikatpolski.pl;

b) річні підготовчі курси при одному із університетів, визначених Міністерством Науки та Вищої Освіти Польщі;

c) підтвердження університету про те, що рівень володіння польською мовою кандидата, якого приймають на навчання достатній для початку навчання.

 • Англійська мова навчання. Міжнародний сертифікат про знання англійської мови на рівні В2. Найпопулярніші сертифікати, які надають нам наші студенти – це IELTS Academic із рівнем 5.5-7.0 (бал залежить від університету), FCE (First Certificate in English), TOEFL. Повний перелік сертифікатів на основі яких можна вступити на англомовне навчання до обраного університету можна уточнити у наших менеджерів.

Медичні документи:

 • Медична довідка, яка підтверджує те, що кандидат немає протипоказань для навчання на вибраному напрямку. Український аналог – форма 086/о. Інколи медичний огляд додатково потрібно зробити у Польщі.
 • Довідка про санітарно-епідеміологічний огляд. Потрібна лише у випадку вступу на медичні напрямки навчання.
 • Довідка про щеплення проти гепатиту В. Також потрібна лише у випадку вступу на медичні напрямки навчання.
 • Карта профілактичних щеплень – форма 063/o. Потрібна в окремі університети.

Документи, що посвідчують особу та легальне перебування кандидата:

 • Діючий закордонний паспорт.
 • Національна польська віза типу D.
 • Річний страховий поліс, який робиться і для отримання візи.
 • Фото 35X45. Кількість штук залежить від університету.
 • Свідоцтво про народження кандидата.
 • Дозвіл на виїзд закордон від батьків неповнолітнього кандидати, зроблений в нотаріуса.

Додаткові документи:

 • Мотиваційний лист, де, зазвичай, кандидат описує те, чому він хоче вчитись у вибраному навчальному закладі на вибраному напрямку, ким себе бачить кандидат після закінчення, хобі кандидата і т.п. Вимагають не всі польські університети.
 • Рекомендаційні листи. В більшості випадків потрібні для вступу на магістерські програми. Можуть бути написані викладачем або роботодавцем (якщо такий був).

Важливо! Кожен документ потрібно перекласти на польську мову у ліцензованого польським Міністерством Юстиції перекладача.

На завершення хотілося б ще раз зазначити, що підготовка документів: комплектація, переклади, доставка, це найважливіший етап вступної кампанії. До підготовки пакету документів потрібно поставитись дуже відповідально та педантично, адже це може відтермінувати прийняття кандидата або взагалі його не вступ.

Якщо у Вас залишились питання тисність кнопку «Безкоштовна консультація» і ми допоможемо розібратись у документальних нюансах, адже вже більше 10 років професійно та успішно готуємо документи для наших кандидатів.


БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Поділитися:

Новини