Про навчання за кордоном

Фільтри

ОСВІТА БЕЗ КОРДОНІВ ПРОПОНУЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ОСВІТУ ЗА КОРДОНОМ: ОСНОВНІ АСПЕКТИ ТА УМОВИ НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ, ЛАТВІЇ І КАНАДІ

Зміст

Важливе рішення для студента - навчання за кордоном

Студенти, які здобувають освіту за кордоном

Проект «Освіта без кордонів» допоможе вам стати учнем/студентом приватного або державного навчального закладу. Наші послуги:

  • Допомога у вступі до ВНЗ, коледжів, ліцеїв та технікумів за кордоном;
  • Профорієнтація;
  • Мовні курси, сертифікація;
  • Освітні ознайомчі візити до навчального закладу;
  • Страхові послуги;
  • Мовні школи.

Настав той момент, коли пора вибирати місце і місто для отримання освіти. Можна піти найпростішим шляхом і вступити в місцевий або найближчий до будинку ВНЗ, а можна отримати освіту за кордоном в одному з найпрестижніших навчальних закладів світу. Навчання за кордоном - це незмірні можливості для вітчизняних абітурієнтів. Не секрет, що багато школярів мріють і прагнуть увійти до лав іноземних університетів.

Вибрати хороший ВУЗ - непросте завдання, адже від цього вибору залежатиме майбутнє людини, її кар'єра та добробут. На навчання за кордоном їдуть з метою отримання знань та навичок. Це не дивно, адже система освіти іноземних навчальних закладів значно відрізняється від місцевої. Здобуваючи освіту за кордоном, студенти мають можливість користуватися всіма перевагами: брати участь в науковій та дослідницькій діяльності, відвідувати додаткові семінари та тренінги. Навчання за кордоном в міжнародних ВНЗ - це шанс пройти практику і влаштуватися на роботу в одне з великих підприємств. Нерідко випускники досягають неймовірних висот в кар'єрі і стають всесвітньо відомими діячами.

Переваги навчання за кордоном для українців

Всі ми знаємо, що можна отримати, закінчивши навчання у вітчизняному університеті. Але що отримає студент, який здобув вищу освіту за кордоном? Це:

  • міжнародний диплом, який має силу в будь-якій країні і який не потрібно підтверджувати в разі зміни місця проживання або роботи;
  • знання іноземної мови, адже для вступу за кордон абітурієнтам потрібно пройти мовні курси, а в процесі навчання вони можуть зміцнити свої знання;
  • нові знайомства, отримані в ході навчання за кордоном і проходження практики, які можуть стати корисними в майбутньому;
  • цінність на ринку праці, адже у випускника на руках буде диплом престижного ВНЗ;
  • перевага перед кандидатами на високооплачувану посаду за рахунок високої репутації навчального закладу.

Недоліки, що стосуються навчання за кордоном

Незважаючи на те, що навчання за кордоном для українців має ряд істотних переваг, варто поговорити і про недоліки:

  • Збір документів. Для вступу до ВНЗ іноземний абітурієнт повинен зібрати пакет документів з різних інстанцій, в тому числі загальноосвітньої і мовної школи, лікарні і податкової служби. Це займає чимало часу, тому планувати поїздку слід заздалегідь.
  • Вартість. З огляду на рівень життя в нашій країні, ціни на навчання за кордоном можуть здатися вам досить високими, але це можна вирішити. Багато навчальних закладів надають можливість студентам підробляти на кампусі. Наприклад, студент може стати асистентом в лабораторії і отримувати за свою працю гроші. Також можна поборотися за стипендію або пройти оплачуване стажування на підприємстві.
  • Відстань від будинку. У перший час студенти можуть відчувати дискомфорт в чужій країні, адже вони знаходяться далеко від будинку серед незнайомих людей, які говорять на нерідній мові. Але адаптаційний період проходить, коли починаєш відвідувати заняття і спілкуватися з новими людьми.

Ми готові надати допомогу у вступі за кордон і перетворити будь-який недолік на перевагу.



Ступені вищої освіти у зарубіжних ВНЗ

Вища освіта за кордоном ділиться на три ступені: бакалаврат, магістратура та аспірантура. Кожна ступінь має особливості, про які ми поговоримо.

  1. Бакалаврат (undergraduate degree - BA, BSc) - початкова академічна ступінь, яка присвоюється через 4-6 років, в залежності від обраної спеціальності і місця навчання. У більшості випадків на бакалавраті вчаться 4 роки, студенти медичних факультетів - 5-6 років. Після отримання диплома випускник може влаштовуватися на роботу за своєю професією або ж продовжувати навчання на магістратурі.
  2. Магістратура (master's academic degree - MA, MSc, MBA, LL.M, M.Div) - друга ступінь вищої освіти, яку студент отримує після 2-2,5 років навчання. У багатьох країнах Європи і США після закінчення бакалаврату випускники працевлаштовуються і починають заробляти, а на магістратуру вступають лише ті, хто бажає отримати керівну посаду. Також навчання в Європі на магістратурі обов'язкове для студентів, що бажають займатися науковою або викладацькою діяльністю.
  3. Аспірантура (postgraduate degree - PhD) - третій рівень підготовки студентів, по закінченню якого вони отримують вчений ступінь. Щоб досягти ступеня доктора філософії (Ph.D, PhD), необхідно написати і успішно захистити дисертацію. У вітчизняних університетах по закінченню аспірантури випускникам присвоювалося звання «кандидат наук», але з недавніх пір воно перейменовано в «доктора філософії».

Пакет документів, необхідних для вступу до іноземного ВНЗ

Абітурієнт, який бажає навчатися за кордоном, повинен зібрати і подати такі документи:

  1. атестат зі школи про отримання повної загальної середньої освіти;
  2. диплом про закінчення ВНЗ (для тих, хто вступає на магістратуру або аспірантуру);
  3. медичні довідки;
  4. сертифікат мовної школи, який підтверджує знання мови навчання;
  5. документи, які вимагає вищий навчальний заклад.

Вимоги до рівня володіння мовою навчання:

Для вступу у польські університети абітурієнт повинен володіти польською мовою на рівні В1 або-В2 в залежності від критеріїв ВНЗ. Для навчання в англомовних групах буде потрібен сертифікат міжнародної мовної школи про знання англійської на рівні не нижче В2. Підійдуть сертифікати IELTS Academic з рівнем 5.5-7.0 (бал залежить від ВНЗ, у який вступає абітурієнт), FCE (First Certificate in English) і TOEFL.

Вимогами латвійських університетів до іноземних абітурієнтів є знання англійської на рівні не нижче 4.0 за міжнародною системою оцінки IELTS, а в деякі з них можна вступити, здавши внутрішній тест з англійської.

Абітурієнти канадських університетів в обов'язковому порядку здають тести з англійської, а іноді і французької мови. У більшості випадків достатньо скласти іспит з англійської по одній з систем оцінки (CAE, або IELTS Academic).

Вимоги по IELTS для різних програм в Канаді:

  • дипломна програма коледжів і університетів: середній бал 6.5 і кожна навичка не нижче рівня 6.0 або середній бал 6.0 і кожна навичка не нижче 5.5;
  • бакалаврат: середній бал 6.5 і кожна навичка не менше 6.0 або середній бал 6.0 і кожна навичка не нижче 5.5;
  • магістратура та Post Grad програми: середній бал 7.0 і кожна навичка не нижче 6.5.

Новини та акції про навчання за кордоном

Вартість навчання за кордоном: в Польщі, Латвії та Канаді

Навчання за кордоном для українців може бути як платним, так і безкоштовним. У другому випадку пропонується навчання на національній мові країни. Навчаючись безкоштовно, студент бере на себе витрати за проживання і харчування, але не платить за навчання.

Варшава, Польща

В університетах Польщі навчання більш доступне в порівнянні з іншими країнами Європи. В середньому рік навчання для іноземного студента становить:

  • в державних ВНЗ - від 1000 євро;
  • в приватних ВНЗ - від 800 євро;
  • для тих, хто має Карту Поляка - безкоштовно.

Вчитися безкоштовно можуть і ті іноземні студенти, які пройшли конкурс в одному з польських університетів. Щороку навчальні заклади організовують конкурси для талановитої та цілеспрямованої молоді. Переможці конкурсу вчаться безкоштовно, проте кількість таких місць обмежена.

Оплата за навчання може здійснюватися єдиним платежем або з розбивкою по семестрах. Крім цього необхідно буде сплатити реєстраційний внесок у розмірі від 20 до 350 євро (залежить від обраного університету).

Навчання в університетах Латвії також вважається одним з найбільш доступних серед країн Євросоюзу. Середня вартість за рік у державному ВНЗ складає 2000 євро. Також є можливість вчитися на пільгових умовах і навіть безкоштовно. Тут дуже популярні стипендіальні програми і гранти на навчання. Для отримання стипендії на навчання за кордоном вітчизняний студент повинен успішно складати іспити, регулярно відвідувати заняття і вести активну спортивну або наукову діяльність. Кожен семестр адміністрацією університетів складається рейтинг успішності студентів, за результатами якого проводиться коригування вартості за навчання у наступному семестрі. Також вчитися безкоштовно можуть ті студенти, які беруть участь в англомовній програмі і мають високі бали.

За освіту в Канаді платять всі: і корінні абітурієнти, і іноземні. Єдина різниця в тому, що громадяни Канади платять на 30% менше. Розцінки на навчання приблизно такі:

  • коледж - від 11000 до 17000 CAD (7500 - 11500 євро);
  • університет - від 17000 до 25000 CAD (11500 - 16500 євро).

У канадських ВНЗ також існують стипендіальні програми, але вони трохи відрізняються від європейських. Знижки надаються не по семестрах, а на загальну суму. Учасниками програм можуть стати лише ті студенти, які пройшли ретельний відбір за кількома параметрами (успішність, інтереси, діяльність і знання мови). Сума знижки може становити від 1000 до 5000 CAD (660 - 3300 євро).

Додаткові витрати

Щоб розуміти, скільки коштує навчання за кордоном, необхідно враховувати всі витрати. Крім оплати навчання існують і додаткові потреби, за які доведеться платити. Для кожної країни ця сума індивідуальна.

Польща:

  • плата за проживання, харчування та кишенькові витрати - приблизно 300 євро на місяць;
  • медичне страхування - приблизно 30 євро в рік;
  • сервісний збір візового центру - 15 євро.

Канада:

  • проживання в гуртожитку - від 450 CAD (300 євро) на місяць;
  • оренда кімнати в квартирі або будинку - від 500 CAD (330 євро) на місяць;
  • проживання в сім'ї з харчуванням - від 750 CAD (500 євро) на місяць;
  • харчування - від 500 CAD (330 євро) на місяць;
  • медичне страхування - від 700 CAD (560 євро) на рік;
  • консульський збір - 100 CAD (66 євро).

Латвія:

  • проживання - від 50 євро на місяць;
  • харчування - від 50 до 150 євро на місяць;
  • мобільний зв'язок - від 8 євро на місяць;
  • студентський квиток - 16 євро на місяць.

Робота під час навчання

Однією з переваг навчання за кордоном є можливість поєднувати роботу і навчальний процес. Наприклад, в Польщі студенти навчаються 4 дні на тиждень, а це значить, що 3 дні у них вільні. Можна займатися побутовими справами, читати книги в бібліотеці чи зустрічатися з друзями, а можна гарненько заробити. Згідно з законом, іноземець зі студентською візою має право працювати 120 годин на місяць. Багато студентів вважають за краще працювати щодня по кілька годин після занять у ВНЗ, а деякі шукають роботу на повний вихідний день. Працюючи в місцях громадського харчування, можна отримувати до 13 PLN/год, оператори колл-центру отримують до 15 PLN/год. Якщо ж студент володіє кількома мовами, він може займатися репетиторством, отримуючи за це до 40 PLN/год.

Знайти роботу в Латвії не складе труднощів, адже тут катастрофічно не вистачає працівників. Іноземні студенти мають право працювати по 20 годин на тиждень. Середній заробіток по сумісництву з навчанням становить близько 1,93 євро за годину з урахуванням всіх податків і зборів.

У Канаді також дозволяється працювати до 20 годин в тиждень в навчальний час і до 40 годин під час канікул. Виконуючи нескладні завдання, студенти можуть отримувати до 15 CAD за годину.

Працевлаштування і заробітна плата випускників іноземних ВНЗ

За статистикою, для працевлаштування випускнику європейського університету потрібно 3 місяці. Звичайно ж, деякі після закінчення магістратури приймають рішення залишитися і отримати другу вищу освіту, але більшість студентів прагнуть заробляти власні гроші. Варто відзначити, що величезна кількість студентів знаходять собі постійну роботу ще в процесі навчання. Бажання заробляти і працьовитість дуже цінується серед роботодавців. Великі компанії по всьому світу готові запропонувати хороші посади випускникам з навичками і знаннями у певній сфері.

Успішне працевлаштування після навчання за кордоном

Випускники польських університетів отримують європейський диплом, з яким вони можуть працевлаштуватися в будь-якій країні Євросоюзу. Для допомоги в пошуку роботи на базі університетів створюються спеціальні центри, які пропонують безліч вакансій. Скористатися послугами даних центрів можуть як діючі студенти, так і випускники навчальних закладів.

За статистикою, випускники Варшавського Університету заробляють найбільше. Річна заробітна плата молодих фахівців досягає 5500 злотих. Другими в списку найбільш оплачуваних працівників є випускники Гданського університету, і їх річний заробіток становить 4500 злотих. Також до трійки входять ті, хто закінчив Ягеллонський університет у Кракові. Заробітна плата працевлаштованих випускників становить 4430 злотих на рік.

Студенти латвійських університетів можуть претендувати на працевлаштування в різних країнах Європи і Скандинавії. Тісні економічні взаємини з сусідніми державами дозволяють випускникам працювати на підприємствах в Швеції, Данії і Норвегії.

Також випускники ВНЗ Латвії отримують реальну можливість відкрити власний бізнес в Європі, особливо це стосується тих, хто є вихованцем місцевих бізнес-інкубаторів.

Канада є найбільш дорогою країною для навчання, але і заробітні плати тут найвищі. На ринку праці дуже цінуються випускники канадських університетів і коледжів. Статистика говорить, що 85% випускників знаходять собі роботу за півроку після отримання диплому. Рівень заробітної плати в країні варіюється від 50000 до 100000 доларів в рік.

Відповіді на поширені запитання

✅ Можливість вдосконалення знань іноземних мов; знайомство з культурами інших країн; перспектива отримати громадянство; можливість стажування в інших країнах; отримання міжнародного диплома та ін.

✅ Деякі країни пропонують безкоштовне навчання для іноземців; можна отримати стипендію від університету або фонду; навчатися за партнерською програмою; отримати грант на навчання. Детально – безкоштовне навчання в Польщі.

✅ Заповніть анкету та отримайте безкоштовну консультацію. Виберіть університет. Подайте пакет документів для вступу. Станьте студентом навчального закладу!

✅ Вартість навчання в університетах Польщі: в приватних від 700 євро, в державних – від 1000 євро. Вартість навчання в Канаді в коледжах 7,5 – 11,5 тис. євро, в університетах від 11,5 – 16,5 тис. євро.

Поділитися:

Новини