Процедура вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ)

Проект “Освіта без кордонів” представляє в Україні найпрестижніші польські ВНЗ та має повноваження проводити інформаційну та вступну кампанію від їх імені з правами приймальної комісії. Вся процедура вступу відбувається в Україні.

Ми вже 9 років на ринку України і маємо сотні чудових історій успіху наших студентів! А кожний з них колись покроково пройшов той шлях, який описаний нижче.

ПОКРОКОВА процедура вступу:

 1. Заповніть на сайті анкету абітурієнта.
 2. Отримайте консультацію щодо вибору ВНЗ, напрямку, спеціальності, процесу навчання за кордоном, порядку оплат та проживання.
 3. Оберіть ВНЗ, напрямок, спеціальність.
 4. Пройдіть кваліфікаційну співбесіду в одному з наших офісів.
 5. Надайте необхідний пакет документів та укладіть договір із Проектом “Освіта без кордонів” .
 6. Отримайте підтвердження про зарахування студентом до обраного ВНЗ.

Вступ до Польщі. Як стати студентом польського вищого навчального закладу (ВНЗ)?

Українська освіта нині перебуває в самому розпалі реформ. Закрилися багато приватних вишів, вимоги до складання випускних іспитів (ЗНО) високі. Бали, які набрав випускник, склавши ЗНО, згідно закону, дійсні лише один рік. І якщо, з першої спроби вступити не вийшло, іспит доведеться складати наново. Система вступу до вищого навчального закладу в Україні непрозора і заплутана. Більшість вишів відкривають секрети прохідного балу і умови вступу на бюджет лише наприкінці поточного навчального року.

На фоні підвищених вимог до випускника і високої плати за навчання у вищому навчальному закладі якість освіти, технічна база українських ВНЗ, організація практики і навчального процесу бажають бути кращими.

Так що ж робити? Вочевидь, отримати освіту в європейському виші!

Таке рішення з року в рік приймають все більше і більше українських абітурієнтів. Для українців вступ до Польщі – слушний з багатьох причин шлях до отримання затребуваної спеціальності.

Якщо ви маєте страхи та сумніви, нічого не знаєте про систему освіти в Польщі, правила вступу до польських вишів, навчальний процес, вартість навчання, побут студентів і витрати на прожиття, дочитайте цю статтю до кінця.

П’ять причин отримати вищу освіту в Польщі

 1. Прозора процедура вступу до ВНЗ – ніяких хабарів, несподіванок, черг, «домовленостей».
 2. Впевнена позиція Польщі в освітній галузі – визнання дипломів ЄС та іншими країнами, величезний досвід праці зі студентами з різних країн, програми міжнародного обміну, чудова технічна база навчальних закладів.
 3. Нескладна адаптація юних абітурієнтів до життя в Польщі.
 4. Невисока плата за навчання (від 500 до 2000 євро на рік).
 5. Можливість працевлаштування в ЄС

Ми навіть не згадували про можливість недорогих подорожей за студентськими знижками, отримання подвійних дипломів, організований побут в гарних умовах, практика в престижних європейських компаніях.

Що потрібно для вступу до Польщі?

Бажання, кошти, шкільний атестат і знання мови.

Справа в тім, що навчання в польських вишах відбувається двома мовами – польською та англійською. При цьому плата за навчання англійською  дещо вища. Вступні іспити складати не потрібно – ані до державного, ані до приватного ВНЗ. Виняток з цього правила – медичні вузи, консерваторії, факультети архітектури.

Щоб допомогти Вам і Вашій дитині обрати спеціальність, ВНЗ, підготувати документи, пройти співбесіду, відкрити освітню візу, укласти договір (угоду) на навчання, знайти житло майбутньому студенту – і працює проект «Освіта без кордонів». Для українців умови вступу до польського вишу - прості і незмінні.

Як побудована система освіти в Польщі?

Станом на 2016  рік в Польщі існує 450 вищих навчальних закладів, з них 320 – приватні.

Польща прийняла Болонську систему освіти, в якій є два основних ступені:

 • бакалавр ( навчання триває 3 – 3,5 роки)
 • магістр ( 1,5 - 2  роки).

Є дві основні відмінності між польською системою освіти та українською:

 1. Вік абітурієнтів. Польським студентам першого курсу - 19-20 років, а не 16-17 (як українським). Отже, якщо ви вирішили навчати дитину в Польщі, то витратити рік на вивчення мови і підготовку до майбутньої спеціальності  – цілком прийнятне рішення.
 2. У Польщі практичній складовій освіти приділяють набагато більше уваги. Студенти йдуть на практику буквально з першого курсу, і не отримують масу теоретичних знань без практичних прикладів.
Структура вищої та середньої освіти в Польщі

Поділитися:

Новини