Процедура вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ)

Проект “Освіта без кордонів” представляє в Україні найпрестижніші польські ВНЗ та має повноваження проводити інформаційну та вступну кампанію від їх імені з правами приймальної комісії. Вся процедура вступу відбувається в Україні.

Ми вже 12 років на ринку України і маємо сотні чудових історій успіху наших студентів! А кожний з них колись покроково пройшов той шлях, який описаний нижче.

ПОКРОКОВА процедура вступу:

 1. Заповніть на сайті анкету абітурієнта.
 2. Отримайте консультацію щодо вибору ВНЗ, напрямку, спеціальності, процесу навчання за кордоном, порядку оплат та проживання.
 3. Оберіть ВНЗ, напрямок, спеціальність.
 4. Пройдіть кваліфікаційну співбесіду стаціонарно чи дистанційно.
 5. Надайте необхідний пакет документів та укладіть договір із Проектом “Освіта без кордонів” .
 6. Отримайте підтвердження про зарахування студентом до обраного ВНЗ.

Вступ до Польщі. Як стати студентом польського вищого навчального закладу (ВНЗ)?

Українська освіта нині перебуває в самому розпалі реформ. Закрилися багато приватних вишів, вимоги до складання випускних іспитів (ЗНО) високі. Бали, які набрав випускник, склавши ЗНО, згідно закону, дійсні лише один рік. І якщо, з першої спроби вступити не вийшло, іспит доведеться складати наново. Система вступу до вищого навчального закладу в Україні непрозора і заплутана. Більшість вишів відкривають секрети прохідного балу і умови вступу на бюджет лише наприкінці поточного навчального року.

На фоні підвищених вимог до випускника і високої плати за навчання у вищому навчальному закладі якість освіти, технічна база українських ВНЗ, організація практики і навчального процесу бажають бути кращими.

Так що ж робити? Вочевидь, отримати освіту в європейському виші!

Таке рішення з року в рік приймають все більше і більше українських абітурієнтів. Для українців вступ до Польщі – слушний з багатьох причин шлях до отримання затребуваної спеціальності.

Якщо ви маєте страхи та сумніви, нічого не знаєте про систему освіти в Польщі, правила вступу до польських вишів, навчальний процес, вартість навчання, побут студентів і витрати на прожиття, дочитайте цю статтю до кінця.

П’ять причин отримати вищу освіту в Польщі

 1. Прозора процедура вступу до ВНЗ – ніяких хабарів, несподіванок, черг, «домовленостей».
 2. Впевнена позиція Польщі в освітній галузі – визнання дипломів ЄС та іншими країнами, величезний досвід праці зі студентами з різних країн, програми міжнародного обміну, чудова технічна база навчальних закладів.
 3. Нескладна адаптація юних абітурієнтів до життя в Польщі.
 4. Невисока плата за навчання (від 500 до 2000 євро на рік).
 5. Можливість працевлаштування в ЄС

Ми навіть не згадували про можливість недорогих подорожей за студентськими знижками, отримання подвійних дипломів, організований побут в гарних умовах, практика в престижних європейських компаніях.

Що потрібно для вступу до Польщі?

Бажання, кошти, шкільний атестат і знання мови.

Справа в тім, що навчання в польських вишах відбувається двома мовами – польською та англійською. При цьому плата за навчання англійською  дещо вища. Вступні іспити складати не потрібно – ані до державного, ані до приватного ВНЗ. Виняток з цього правила – медичні вузи, консерваторії, факультети архітектури.

Щоб допомогти Вам і Вашій дитині обрати спеціальність, ВНЗ, підготувати документи, пройти співбесіду, відкрити освітню візу, укласти договір (угоду) на навчання, знайти житло майбутньому студенту – і працює проект «Освіта без кордонів». Для українців умови вступу до польського вишу - прості і незмінні.

Як побудована система освіти в Польщі?

Станом на 2016  рік в Польщі існує 450 вищих навчальних закладів, з них 320 – приватні.

Польща прийняла Болонську систему освіти, в якій є два основних ступені:

 • бакалавр ( навчання триває 3 – 3,5 роки)
 • магістр ( 1,5 - 2  роки).

Є дві основні відмінності між польською системою освіти та українською:

 1. Вік абітурієнтів. Польським студентам першого курсу - 19-20 років, а не 16-17 (як українським). Отже, якщо ви вирішили навчати дитину в Польщі, то витратити рік на вивчення мови і підготовку до майбутньої спеціальності  – цілком прийнятне рішення.
 2. У Польщі практичній складовій освіти приділяють набагато більше уваги. Студенти йдуть на практику буквально з першого курсу, і не отримують масу теоретичних знань без практичних прикладів.
Структура вищої та середньої освіти в Польщі

Поділитися:

Новини