Вища освіта в Польщі

Мрієш отримати максимум від навчання? Вища освіта в Польщі – це саме те, що Тобі потрібно!

Надійні університети з багаторічними традиціями

Освітні традиції Польщі починаються у 1364 році, коли було засновано Ягеллонський університет - один із найстаріших університетів Центральної Європи. Сьогодні система вищої освіти Польщі відповідає уніфікованим стандартам ЄС та налічує більше 400 ВНЗ, у яких навчаються близько 1,5 млн осіб. За кількістю студентів Польща впевнено займає четверте місце у Європі.

Участь у Болонському процесі 

Польща активно бере участь у Болонському процесі та надає студентам можливість користуватися усіма його перевагами: 

  • Університети країни залучені у ряд обмінних програм та науково дослідницьких проектів (Erasmus+, Erasmus Mundus, Socrates, International Credit Mobility, Horizon 2020, Visegrad Found та інші).
  • Багато державних та приватних ВНЗ Польщі пропонують програми подвійного диплому – по завершенню навчання випускники отримують диплом польського університету та диплом університету-партнера із іншої країни Європи.
  • Викладання здійснюється польською, англійською, французькою та німецькою мовами.
  • Оцінювання навчальних здобутків студентів у вищих навчальних закладах Польщі здійснюється за шкалою ECTS – єдиною для всіх країн, залучених у Болонський процес.

Cистема освіти в Польщі

Рівні вищої освіти
I рівень
IІ рівень
III рівень
Ступінь та тривалість навчання
Бакалавр (3 роки)
Бакалавр-інженер (3,5 роки)
Магістр (2 роки)
Магістр (1,5 роки)
Доктор
Єдина магістерська програма (5 років)*


Вища освіта у Польщі

Практичне спрямування освіти та доступ до кар’єри

Польська вища освіта готує професіоналів своєї справи. Виняткова увага приділяється практичній складовій, організації спеціалізованих гуртків та проходженню щорічної практики. Зазвичай практику студенти проходять на польських підприємствах, але деякі ВНЗ дають можливість проходження практики у закордонних фірмах. Вищі навчальні заклади Польщі тісно взаємодіють з бізнесом, тож найуспішніші студенти розпочинають свою кар’єру ще під час навчання. Партнерами університетів є національні підприємства та транснаціональні корпорації, а їх у інвестиційно привабливій Польщі досить багато. Вищі навчальні заклади враховують кон’юнктуру ринку праці та акцентують увагу абітурієнтів на тих спеціальностях, високий попит на які очікується в найближчі роки.

Середня освіта у Польщі

Доступна вартість навчання та проживання

Вартість навчання у приватних університетах Польщі стартує від 700 євро, в державних – від 1000 євро (за умови відсутності знижок та грантів). Власники Карти Поляка навчаються на стаціонарній формі в державних університетах безкоштовно (польською мовою). За умови вчасного інформування про таку потребу, державні університети Польщі забезпечують студентів проживанням у комфортних гуртожитках за порівняно невелику плату. Студенти користуються знижками на проїзд у громадському транспорті. Вартість проживання студента в Гданську, Любліні, Варшаві та інших академічних центрах країни не особливо відрізняється від вартості проживання в Україні, а по деяких позиціях є нижчою. Для українців вступ до Польщі є економічно обґрунтованим ще й завдяки територіальній близькості та зручному транспортному сполученню.

Вища освіта у Польщі

Гранти, стипендійні програми та знижки для іноземців

Польща – країна, відкрита для студентів із різних країн. Тут навчаються більше 60000 іноземців, більше половини яких – українці. Не остання причина, з якої країна користується такою популярністю серед іноземних абітурієнтів є надання грантів, стипендій та знижок. Серед найпопулярніших стипендійних програм – im.Stefana Banacha та im.Stanisława Grabskiego. Окрім іменних фондів, українці мають можливість отримати стипендії польського уряду, місцевих органів влади чи стипендію конкретного ВНЗ. Крім цього, деякі університети щороку надають українцям суттєві знижки на здобуття освіти.

Вступ до ВНЗ Польщі з Проектом «Освіта без кордонів»

Вища освіта в Польщі відкриває широкі можливості для успішного працевлаштування в Україні та закордоном. Разом з тим, вступ до ВНЗ Польщі повинен бути виваженим рішенням. Необхідно чітко визначити оптимальну спеціальність та університет, який максимально задовольнить інші потреби абітурієнта. А для цього потрібен досвід роботи у сфері надання послуг, пов’язаних із вступом до вищих навчальних закладів Польщі. Досвід проекту «Освіта без кордонів» становить більше 10 років. Понад 3000 випускників вже отримали вищу освіту у Польщі та достойно конкурують на міжнародному ринку праці. Ми ретельно готуємо до вступу документи та подаємо їх вчасно, забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного абітурієнта, допомагаємо з пошуком житла і надаємо широкий спектр інших послуг. Обирайте вступ до університетів Польщі з Проектом “Освіта без кордонів” - успіх починається з хорошої освіти!

Залишити відгук

Поділитися:

Новини