Вартість навчання в Канаді

План

 1. Гранти на навчання
 2. Найдорожчі та найдешевші ВНЗ
 3. Вартість освіти в Канаді
 4. Відповіді на поширені запитання

Вища освіта в Канаді буває лише на платній основі. Причому, платять усі: як іноземці, так і громадяни Канади (але на 30% дешевше). Орієнтуйтеся, що у вартість навчання в Канаді не входить проживання, харчування, а також проїзд та кишенькові витрати.

Гранти на навчання

Вартість освіти в Канаді

Дійсно, стипендіальні програми у Канаді існують, але не як щомісячні стипендії, а у вигляді знижок на навчання. Університети чи коледжі надають їх не усім, а лише студентам, які подали заявки на знижки та пройшли ретельний відбір. Це мають бути талановиті студенти, які мають хорошу успішність під час навчання. Зазвичай, знижки становлять від 1000 до 5000 CAD / 660 до 3300 €.

Як отримати грант на навчання в Канаді? 

Деталі можна знайти на цих сайтах:

Найчастіше стипендії та гранти на навчання в Канаді надають студентам, які навчаються на магістратурі на інженерних, медичних, природничих, гуманітарних спеціальностях.

Як знизити вартість навчання в Канаді?

 1. Краще обирати навчання у невеликих містах, таких як Манітоба, Альберта, Вініпег або Саскачеван. Тут значно нижчі ціни на навчання, ніж у мегаполісах. Для прикладу, ціна за 1 рік навчання в університеті Манітоба – 11-15 тис. доларів. До того ж, у невеличких містах витрати на житло та харчування також будуть нижчими.
 2. Коледжі та університети заохочують старанних та талановитих студентів знижками на навчання у розмірі 1-5 тис. доларів.
 3. Можна працювати під час навчання, а також на літніх канікулах. Працювати дозволено молоді від 18 років. Рівень зарплати буде залежати від провінції, в середньому це 10 дол./год.
 4. Обирайте коледжі замість університетів. Для іноземних студентів коледжі Канади пропонують якісну освіту за доступною ціною – 11-15 тис. доларів на рік. Це набагато дешевше, аніж навчання в університетах.
 5. Займайтеся науковими дослідженнями під час навчання, вони фінансуються урядом Канади та стануть додатковим джерелом доходів. Обравши медичну, інженерну, природничу, гуманітарну спеціальність, у Вас будуть вищі шанси отримати стипендію або знижку на навчання.
 6. Вивчайте англійську мову в Україні – це значно дешевше, аніж за кордоном. Ви можете скласти іспит та отримати сертифікат IELTS/TOEFL в Україні. Це чудова змога вступити до канадського коледжу або університету без додаткової мовної підготовки.
 7. Ви можете отримати диплом бакалавра в Україні, після чого продовжити навчання у канадському коледжі або університеті. В університетах можна обрати магістерську або післядипломну програму.

Хоча безкоштовного навчання в Канаді для українців немає, є різні варіанти, як зробити перебування в цій країні більш економним. Ми з задоволенням допоможемо Вам підібрати програму.

Найдорожчі та найдешевші університети Канади

Багатьох абітурієнтів цікавить, скільки коштує навчання в Канаді. В першу чергу вартість освіти в Канаді залежить від університету, спеціальності, форми навчання та від освітнього рівня – це може бути бакалаврат, магістратура чи аспірантура.

Зорієнтуємо вас з цінами на навчання у провідних, найдорожчих університетах Канади:

 • The University of Toronto – від 42,5 до 44,8 тис. CAD на рік;
 • McGill University – від 34,2 до 45,8 тис. CAD на рік.
 • The University of British Columbia – від 27,2 до 41 тис. CAD на рік.

Як бачите, ціни на освіту в Канаді у престижних університетах доволі високі. Але в кожному з цих освітніх закладів є програми з доступними цінами – наприклад, у сфері гуманітарних наук, медсестринського догляду, педагогіки та ін. Найбільш дорогими є магістерські програми з медичних, IT, бізнес спеціальностей.

До вузів з найнижчою вартістю навчання в Канаді відносяться:

 • Athabasca University – від 1,2 до 13,5 тис. CAD на рік;
 • The University of Regina – від 1,3 до 15,7 тис. CAD на рік;
 • Memorial University of Newfoundland – від 1,6 до 9 тис. CAD на рік;
 • Royal Roads University – від 2,9 до 21,6 тис. CAD на рік.

Але майте на увазі: навіть у цих університетах є програми з високою вартістю навчання. Найчастіше це ті спеціальності, де вчать медиків, юристів та бізнесменів. Найдорожче коштують програми MBA.

Тож хоча велика кількість абітурієнтів і мріє про безкоштовне навчання в Канаді, поки що освітні заклади цієї країни навчають лише на платній основі. Але у вас буде можливість спробувати свої сили та отримати грант на навчання в Канаді, якщо ви продемонструєте хорошу успішність та пройдете конкурсний відбір.

Новини та акції про навчання за кордоном

Вартість освіти в Канаді

Вартість навчання в рік становить:

 • у коледжах – від 11 до 17 тис. CAD / 7,5 – 11,5 тис. €. Тривалість освітніх програм становить від 1 до 4 років та залежить від обраної вами професії.
 • в університетах – від 17 до 25 тис. CAD / 11,5 – 16,5 тис. €

Також варто врахувати витрати на проживання та харчування:

Скільки коштує навчання в Канаді

Проживання у кампусі

Більшість іноземців-першокурсників, які навчаються в Канаді, обирають проживання у кампусах. Університетські гуртожитки називають «резиденціями». Як тільки ви отримаєте підтвердження про зарахування в університет, одразу можна буде бронювати місце у резиденції. Бронювання доступне в онлайн режимі, а якщо виникнуть будь-які питання щодо розміщення чи проживання, ви завжди можете зв’язатися з адміністрацією резиденції.

Найчастіше кімнати у резиденціях розраховані на 2-х осіб. Кімнати відпочинку, пральні та кухні призначені для загального користування. Оплата найчастіше проводиться кожного семестру. Орієнтовна річна вартість проживання у резиденції – від 3 до 7,5 тис. CAD. Вартість підключення до інтернету та інші зручності зазвичай уже входять у вартість проживання. Тож орієнтуйтеся, що до вартості навчання в Канаді потрібно буде додати ще витрати на проживання.

Проживання поза кампусом

Більшість студентів, які закінчують перший курс, починають орендувати квартири разом зі своїми друзями. Навіть є сайти для пошуку співмешканців – наприклад, Roomster. Оголошення про пошук сусідів можна знайти не тільки в інтернеті, але й на студентських форумах, в газетах.

Студенти орендують квартири, де у кожного є своя кімната, а кухня, вітальня та ванна кімната – спільні. Чим більше місто, тим вищі ціни на оренду житла. Найвищі ціни на оренду – у Ванкувері, Торонто та Калгарі. Але жити тут значно дешевше, аніж у Лондоні чи Нью-Йорку. Щомісяця студенти платять за оренду житла в Канаді від 250 до 700 CAD.

Проживання в канадській сім'ї

Студенти-іноземці також мають можливість обрати проживання у канадській родині. Таке проживання коштує приблизно 200 CAD, але додатково потрібно буде ще заплатити від 400 до 800 CAD за харчування, комунальні послуги та ін. Тож щоб порахувати, скільки коштує освіта в Канаді, додайте до вартості навчання ще харчування, проживання та кишенькові витрати.

Не варто одразу відкидати такий варіант, адже проживання разом з канадцями – це можливість покращити рівень володіння англійською мовою, завести нові знайомства серед місцевого населення, та й просто відчути себе у домашній атмосфері.

Вартість харчування

 • Від 500 cad / 330 €

Робота під час і після навчання

Статус студента у Канаді дозволяє працювати 20 годин на тиждень під час навчання та 40 годин під час канікул. Зарплата студентів становить від 11 до 15 CAD / годину.

Дедалі можна знайти тут:

Дозвіл на роботу та ПМП

Після закінчення певних програм у державних коледжах, студенти мають право подавати заявку на дозвіл на роботу та отримувати статус постійного жителя Канади (ПМП). Зазвичай, це дво- чи трирічні програми навчання.

Зарплатня випускників

По завершенню навчання за бажанням студента завжди можна знайти роботу по спеціальності. Зарплата випускників коледжів становить від 35 000 CAD / рік.

Відповіді на поширені запитання

✅ Серед основних переваг – отримання міжнародного диплома, який високо цінується роботодавцями, можливість поїхати на стажування до іншої країни, вдосконалення знання не лише англійської, але й інших іноземних мов. Навчаючись у Канаді, ви познайомитеся з іншою культурою, матимете можливість більше подорожувати, а в майбутньому зможете отримати громадянство цієї країни.

✅ На відміну від українських ВНЗ, стипендія в Канаді виплачується не щомісяця. Стипендія – це знижка на навчання. Тож хоч безплатна освіта в Канаді поки не пропонується ні для іноземців, ні для канадців, у вас буде можливість отримати грант та зменшити суму за навчання.

✅ Є спортивні стипендії, які виплачуються спортсменам за певні досягнення у спорті. Є академічні стипендії, які передбачені для молоді з найвищою успішністю. Є творчі стипендії для студентів, які мають творчі здобутки. Деякі заклади вищої освіти можуть запропонувати знижку тим студентам, які оплатять навчання до певної дати.

✅ Можуть бути різні джерела фінансування – навчальні заклади, професійні об’єднання, асоціації випускників, державні фонди, а також фонди представників бізнесу.