Навчання в Польщі після 9 класу - Вступна компанія 2019

Навчання в Польщі після 9 класу - впевнений перший крок до європейської освіти

Навчання в Польщі після 9 класу стає все популярнішим серед українців. Це цікаво, перспективно і часто - безкоштовно. Середня освіта в технікумах та ліцеях Польщі підходить тим, хто планує своє майбутнє з юних років. Діти, які обирають вступ до Польщі після 9 класу, чітко уявляють шлях до успіху. Вони вже з 15-16 років адаптуються до європейського середовища, вдосконалюють знання іноземних мов, звикають до інноваційних рішень, стають самостійними та цілеспрямованими. Після закінчення ліцею чи технікуму впевнено обирають університет та вступають до бажаного ВНЗ. Вони готові до дорослого життя і знають чого хочуть досягти.

Ліцей чи технікум? Система середньої освіти в Польщі

Система освіти у Польщі відрізняється від української. Після завершення початкової школи (аналог наших 9 класів) діти здобувають середню освіту в одному із закладів:

 • професійна школа (3 роки навчання) - після закінчення та здачі професійного екзамену випускник отримує диплом, який підтверджує присвоєну йому професійну кваліфікацію;
 • загальноосвітній ліцей (3 роки навчання) - після закінчення випускник здає випускний  екзамен (matura) та отримує атестат зрілості;
 • технікум (4 роки навчання) - після закінчення випускник отримує професійну кваліфікацію та може здавати випускний  екзамен для отримання атестату зрілості;
 • поліцеальна школа (від 1 до 2,5 років навчання) - дає можливість особам із наявним атестатом та додатком (наприклад, після закінчення ліцею) здати іспит та отримати диплом про професійну кваліфікацію. Це школа для дорослих на базі атестату про середню загальну освіту.

Для навчання в Польщі після 9 класу української школи найбільше підходять ліцеї та технікуми. Щоб обрати оптимальний варіант, варто знати чим ці заклади відрізняються:

 • навчання в технікумі триває на рік довше, проте, на відміну від ліцею, дає професію;
 • в технікумі викладають загальноосвітні та професійні дисципліни, а у ліцеях - тільки загальноосвітні;
 • у ліцеях, на відміну від технікумів, нема щорічних практик та стажувань (в тому числі закордонних);
 • по завершенню обох закладів учні здають матуру (egzamin maturalny, аналог нашого ЗНО), за результатами якого відбувається зарахування до ВНЗ, однак після технікуму додатково здається професійний екзамен (egzamin zawodowy), який підтверджує професійну кваліфікацію і дозволяє працювати за професією на всій території Європейського Союзу.

Повний перелік ліцеїв та технікумів з якими ми співпрацюємо можна переглянути тут. В цьому році у нас встановлені ліміти учнів, яких ми можемо прийняти у навчальні заклади, тому якщо Ви зацікавлені одним із ліцеїв чи технікумів із нашої пропозиції, рекомендуємо Вам якомога швидше забронювати для себе місце. Також ми працюємо "під замовлення". У випадку, якщо один з батьків працює або планує переїзд до Польщі, ми допоможемо з підбором та вступом до навчального закладу Вашої дитини в обраному Вами місті. Умова лише одна - один з батьків повинен там проживати або працювати.

Проживання та харчування учнів польських шкіл

Батьки часто запитують: де проживають учні ліцеїв та технікумів Польщі? А як там з харчуванням? Хвилюватися немає причин: діти живуть у спеціальних бурсах або інтернатах під наглядом вихователів. Зазвичай, при бурсах є їдальня з триразовим харчуванням по буднях та індивідуальним для кожної школи графіком у вихідні. В інтернатах існує комендантська година. Також, якщо дитина кудись йде чи їде, вона зобов'язана повідомити про це працівника бурси та вихователя.

Переваги отримання середньої освіти у Польщі

 • Безкоштовне навчання в технікумах та ліцеях

Навчання в державних закладах середньої освіти у Польщі є безкоштовним для поляків та іноземців. Найуспішніші учні отримують заохочення у вигляді стипендій або можливості пройти практику в інших країнах ЄС.

 • Учні ліцеїв та технікумів під наглядом опікунів

Обов’язковою умовою навчання в технікумах та ліцеях Польщі є наявність дорослого опікуна. Учні мають до кого звернутись у разі необхідності, а батьки в Україні мають інформацію про навчальні успіхи та можуть бути впевненими в безпеці дітей.

 • Не потрібно здавати вступних іспитів

Польські ліцеї та технікуми радо приймають на навчання після 9 класу учнів з України. Для вступу необхідно мати свідоцтво про базову загальну середню освіту та знати польську мову на комунікативному рівні. Жодних вступних іспитів чи ЗНО не знадобиться (за винятком художніх, музичних та англомовних закладів освіти).

 • Територіальна близькість з Україною

Багато батьків бояться відпускати дитину далеко, і в цьому аспекті Польща - чудовий варіант для навчання після 9-го класу. Територіальна близькість і зручне транспортне сполучення сприяють спокою батьків та отриманню якісної європейської освіти дітьми. 

 • Європейський сертифікат про середню освіту

Отриманий у Польщі сертифікат про середню освіту визнається у всіх країнах Європейського Союзу і не потребує нострифікації. На підставі цього документа можна вступати до будь-якого європейського ВНЗ.

 • Невисокі витрати на проживання та харчування

Рівень освіти в Польщі відповідає європейським стандартам, а от вартість проживання та харчування практично не відрізняються від українських. Технікуми та ліцеї зазвичай надають місця в комфортних недорогих гуртожитках, а учні користуються пільгами на проїзд в громадському транспорті.

 • Безкоштовне навчання в університетах Польщі

Одна з найголовніших переваг навчання в Польщі після 9 класу - доступ до безкоштовної вищої освіти в Європі. Так, іноземці з підтвердженим рівнем володіння польською С1 можуть претендувати на безкоштовне навчання в університетах на рівні із польськими громадянами.

 • Можливість працювати за професією на всій території ЄС

Як зазначалось вище після закінчення технікуму і здачі професійного екзамену (egzamin zawodowy), який підтверджує професійну кваліфікацію випускника, він може працювати за професією на всій території Європейського Союзу.

Календар шкільного року в Польщі

Вересень
01.09 – початок шкільного року
Жовтень
-
Листопад
01.11 – Свято всіх Святих (вихідний)
11.11 – День Незалежності (вихідний)
Грудень
23.12–01.01 – святкові канікули
24.12–26.12 – Різдвяні свята
Січень
01.01 - Новий рік (вихідний)
06.01 – Свято трьох королів (вихідний)
Лютий
Зимові канікули – 2 тижні (згідно з графіком Міністерства національної освіти)
Березень-Квітень
Великодні свята – 6 днів (вихідні в березні чи квітні)
Травень
01.05 – Свято праці
03.05 – День Конституції
Червень
Закінчення шкільного року (останній тиждень червня)
Липень-Серпень
Канікули


Середня освіта в Польщі з проектом «Освіта без кордонів»

Обирати навчання в Польщі після 9 класу варто, а з формальностями допоможе проект «Освіта без кордонів». Ми більше 10 років підбираємо індивідуальні варіанти для кожної дитини. Ретельно вивчаємо професійні схильності, бажання та цілі. Готуємо документи, підбираємо житло та опікунів. Щиро хвилюємось за кожного клієнта і радіємо успіхам випускників. Запрошуємо на консультацію – обирайте якісну європейську освіту вже сьогодні!

Відгуки (1)

Залишити відгук