Навчання в Польщі після 9 класу - Вступна компанія 2019

Навчання в Польщі після 9 класу - впевнений перший крок до європейської освіти

Середня освіта в технікумах та ліцеях Польщі підходить тим, хто планує своє майбутнє. Діти, які обирають навчання в Польщі після 9 класу, чітко уявляють шлях до успіху. Вони вже з 15-16 років адаптуються до європейського середовища, вдосконалюють знання іноземних мов, звикають до інноваційних рішень, стають самостійними та цілеспрямованими. Після закінчення ліцею чи технікуму впевнено обирають університет та вступають до бажаного ВНЗ. Вони готові до дорослого життя і знають чого хочуть досягти.

Ліцей чи технікум? Система середньої освіти в Польщі

Система освіти у Польщі відрізняється від української. Після завершення початкової школи діти здобувають середню освіту в одному із закладів:

  • професійна школа (3 роки навчання) - після закінчення та здачі професійного екзамену випускник отримує диплом, який підтверджує присвоєну йому професійну кваліфікацію;
  • загальноосвітній ліцей (3 роки навчання) - після закінчення випускник здає випускний  екзамен (matura) та отримує атестат зрілості;
  • технікум (4 роки навчання) - після закінчення випускник отримує професійну кваліфікацію та може здавати випускний  екзамен для отримання атестату зрілості;
  • поліцеальна школа (від 1 до 2,5 років навчання) - дає можливість особам із наявним атестатом та додатком (наприклад, після закінчення ліцею) здати іспит та отримати диплом про професійну кваліфікацію. Це школа для дорослих на базі атестату про середню загальну освіту.

Для навчання в Польщі після 9 класу української школи найбільше підходять ліцеї та технікуми. Щоб обрати оптимальний варіант, варто знати чим ці заклади відрізняються

  • навчання в технікумі триває на рік довше, проте, на відміну від ліцею, дає професію;
  • в технікумі викладають загальноосвітні та професійні дисципліни, а у ліцеях - тільки загальноосвітні;
  • у ліцеях, на відміну від технікумів, нема щорічних практик та стажувань (в тому числі закордонних);
  • по завершенню обох закладів можна здобувати вищу освіту, але після технікуму ще й одразу працювати за професією на всій території Європейського Союзу.

ПЕРЕВАГИ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В ПОЛЬЩІ

Середня освіта у Польщі

Безкоштовне навчання в технікумах та ліцеях

Навчання в державних закладах середньої освіти у Польщі є безкоштовним для поляків та іноземців. Найуспішніші студенти отримують заохочення у вигляді стипендій або можливості пройти практику в інших країнах ЄС

Середня освіта у Польщі

Не потрібно здавати вступних іспитів

Польські ліцеї та технікуми радо приймають на навчання після 9 класу учнів з України. Для вступу необхідно мати свідоцтво про базову загальну середню освіту та знати польську мову на комунікативному рівні. Жодних вступних іспитів чи ЗНО не знадобиться

Середня освіта у Польщі

Європейський сертифікат про середню освіту

Отриманий у Польщі сертифікат про середню освіту визнається у всіх країнах Європейського Союзу і не потребує нострифікації. На підставі цього документа можна вступати до будь-якого європейського ВНЗ.

Середня освіта у Польщі

Учні ліцеїв та технікумів під наглядом опікунів

Обов’язковою умовою навчання в технікумах та ліцеях Польщі є наявність дорослого опікуна. Учні мають до кого звернутись у разі необхідності, а батьки в Україні мають інформацію про навчальні успіхи та можуть бути впевненими в безпеці дітей.

Середня освіта у Польщі

Територіальна близькість з Україною

Багато батьків бояться відпускати дитину далеко, і в цьому аспекті Польща – чудовий варіант для навчання після 9 класу. Територіальна близькість і зручне транспортне сполучення сприяють спокою батьків та отриманню якісної європейської освіти дітьми.

Середня освіта у Польщі

Невисокі витрати на проживання та харчування

Рівень освіти в Польщі відповідає європейським стандартам, а от вартість проживання та харчування практично не відрізняються від українських. Технікуми та ліцеї зазвичай надають місця в комфортних недорогих гуртожитках, а учні користуються пільгами на проїзд в громадському транспорті.

Середня освіта в Польщі з Проектом «Освіта без кордонів»

Обирати навчання в Польщі після 9 класу варто, а з формальностями допоможе Проект «Освіта без кордонів». Ми більше 10 років підбираємо індивідуальні варіанти для кожної дитини. Ретельно вивчаємо професійні схильності, бажання та цілі. Готуємо документи, підбираємо житло та опікунів. Щиро хвилюємось за кожного клієнта і радіємо успіхам випускників. Запрошуємо на консультацію – обирайте якісну європейську освіту вже сьогодні!