Навчання на бакалавраті в Польщі

Фільтри

Отримай бакалавра польського університету разом з Проектом "Освіта без кордонів"

Іноземні студенти, які вступили на навчання на бакалавраті в Польщі

Бакалаврат (studia pierwsze stopnia, licencjat,  inżynier)– це перший ступінь вищої освіти в університетах Європи, в т.ч. і Польщі. На бакалаврат можуть вступати особи, які мають повну закінчену середню освіту, що підтверджено відповідним документом державного зразка. У випадку українських кандидатів - це атестат про повну загальну середню освіту (свідоцтво з 2019 року). Вік абітурієнта значення немає.

УВАГА! Якщо Ви вчитесь в Україні в технікумах, училищах чи коледжах атестат про повну загальну середню освіту Вам потрібно замовити додатково у Вашому закладі. Диплом молодшого спеціаліста не підходить.

Скільки триває навчання?

Навчання на бакалавраті в Польщі триває шість академічних семестрів (3 роки), якщо це гуманітарний напрям навчання (економіка, міжнародні відносини, управління, туризм і т.п). Закінчується навчання захистом дипломної роботи і отриманням диплома бакалавра. Під час навчання є обов'язкове проходження практик.

Також навчання може тривати сім або вісім академічних семестрів (3,5 або 4 роки в залежності від напрямку навчання), якщо студент обрав технічний напрямок навчання (архітектура, будівництво, інформатики, транспорт, механіка і т.п). Навчання закінчується захистом дипломної роботи та отриманням диплома бакалавра-інженера. Під час навчання є обов'язковим проходження практик.

Хотіли б відмітити, що в Польщі є один особливий тип навчання, який називається неподільна магістратура (jednolite studia magisterskie). Навчання може тривати десять або дванадцять академічних семестрів (5 або 6 років, залежить від напрямку). Вступ, як і у випадку бакалаврату відбувається на основі документу про закінчену повну загальну середню освіту. Суть неподільної магістратури заключається в тому, що тут є виключеним рівень бакалавра, студенти одразу вчаться для отримання рівня магістра. Напрямки навчання, які вивчаються у формі неподільної магістратури - це право, психологія, медичні напрямки навчання (лікарська справа, стоматологія), художні напрямки навчання (живопис, графіка, різьба) та деякі творчі напрямки.

Які є форми навчання?

Так, як і в Україні в польських університетах є дві основні форми навчання: стаціонарна та заочна. У випадку стаціонару навчання проходить з понеділка по п'ятницю. Графік занять залежить від конкретного університету. Класично заняття на заочній формі навчання проходять раз на два тижні або раз на тиждень з п'ятниці до неділі. Деякі університети мають іншу організацію заочної форми навчання. З недавніх пір ВНЗ Польщі пропонують навчання через Інтернет (дистанційна форма) та вечірнє заочне навчання.

Коли починається і закінчується навчання? 

Зазвичай університети Польщі проводять два набори студентів на академічний рік:

  • Літній - навчання починається з жовтня.
  • Зимовий - навчання починається з березня.

Існують зимові та літні канікули.

Якою мовою відбувається навчання? 

Навчання проходить польською мовою, але в польських університетах дуже розвинена пропозиція навчання англійською мовою. Польську мову потрібно знати на рівні не меншому ніж на рівні В1-В2, англійська - мінімум В2, що підтверджено міжнародним сертифікатом про знання англійської (IELTS, TOEFL, FCE і подібні). Вивчити польську мову Ви можете в одному із наших офісів в Україні.

Новини та акції про навчання за кордоном

Скільки коштує навчання і чи можна вчитись безкоштовно?

Для іноземців навчання в Польщі є платним. Мінімальна оплата за навчання - це близько 800 євро за рік, середня оплата - це 1200 - 1500 євро/рік. Найдорожчими в Польщі є медичні напрямки навчання, які можуть коштувати від 3000 до 9000 євро/рік.

Іноземці можуть вчитись безкоштовно в Польщі, якщо вони мають Карту Поляка (Karta Polaka), вид на проживання (Karta Stałe Pobytu), виграли стипендію університету або є учасниками грантової програми, яка оплачує навчання студента.

Який диплом Ви отримаєте? 

Диплом європейського університету. Приклад диплому бакалаврату нашого партнерського ВНЗ - Вроцлавського Природничого Університету нижче.

Вроцлавський Природний Університет, диплом бакалавра
Вроцлавський Природний Університет, диплом бакалавра

Що після бакалаврату?

Після отримання ступеню бакалавра Ви можете працювати за фахом або продовжувати навчання на магістратурі. В Польщі магістратура є доповнюючою освітою. Студент навіть може змінити фах навчання. Наприклад, у нашій практиці були випадки, коли студент із дипломом бакалавра із хореографії вступив на магістерську програму із міжнародних відносин. Детальніше про магістратуру...

Якщо Ви зацікавлені вступом на бакалаврат до Польщі, рекомендуємо Вам зробити перший крок - заповнити анкету кандидата для отримання повної та безкоштовної консультації про напрямки навчання, університети Польщі, перебування в Польщі та іншої корисної інформації.


Поділитися:

Новини