Університети Польщі

ВНЗ

ВНЗ

142
Факультетів

Факультетів

722
Напрямків навчання

Напрямків навчання

3561
Спеціальностей

Спеціальностей

6532

Фільтри

Міста

Всього: 37 міст

Університети Польщі: відкрий світ можливостей

Обучение в Польше

Польща - держава в Центральній Європі. На півночі омивається Балтійським морем, на заході межує з Німеччиною, південному заході з Чехією, на півдні зі Словаччиною, на південному сході з Україною, на сході з Білоруссю, на північному-сході з Литвою та Росією. Польща через економічну зону в Балтійському морі межує з Данією і Швецією. Територія країни 312 679 кв. км (69-а в світі і 9-а Європі). Чисельність населення - 38 млн. чоловік (33-тя у світі). Країна розділена на 16 воєводств, які в свою чергу діляться на повіти і гміни. З 12 травня 1999 року - член НАТО. З 1 травня 2004 року - член ЄС. З 2007 року увійшла до Шенгенської зони.

Освіта в Польщі є не тільки якісною, а й сучасною, оскільки вона повністю відповідає вимогам сучасного ринку праці. Диплом, який випускник отримує після закінчення ВНЗ Польщі, визнається не тільки в країнах ЄС, а й в Україні та і більшості країн світу.Отже, якщо Ви оберете навчання у польських університетах, то після закінчення університету зможете працевлаштуватися не тільки в країнах ЄС, а й у будь-якій країні світу. Територіальна близькість Польщі до України – ще одна перевага такого навчання.

Всі навчальні заклади Польщі за формою власності поділяються на два типи: державні та приватні. За даними Міністерства науки та вищої освіти Польщі у 2017/2018 навчальному році в країні налічувалося 397 ВНЗ, з них 267 – приватні університети Польщі, 130 – державні вузи Польщі.

Абітурієнти, які мають карту поляка або вид на проживання ЄС, можуть навчатися безкоштовно у державних університетах Польщі. В середньому ж навчання у державних навчальних закладах цієї країни коштує 1000-1500 євро на рік. Навчання у приватних університетах коштує дешевше. Варто зазначити, що всі університети – і державні, і приватні, проходять акредитацію для надання освітніх послуг.

Які є види вищих навчальних закладів Польщі?

Всі польські університети діляться на два види: академічні та професійні. Академічні у свою чергу діляться на такі різновиди: 

 • Університет – вищий навчальний заклад, який має право надавати докторський ступінь мінімум за 10-ма дисциплінами, включаючи принаймні 2 спеціальності в кожній з наступних дисциплін: 
  • гуманітарні, юридичні, економічні чи богословські; 
  • математичні, фізичні, науки про Землю або технічні; 
  • біологічні, фармацевтичні, медичні, сільськогосподарські, хімічні або ветеринарні. 
 • Технічний університет – вищий навчальний заклад, який має право надавати ступінь доктора наук мінімум за 10-ма дисциплінами, у тому числі не менше ніж за 6-ма спеціальностями у галузі технічних наук; 
 • Профільний університет (наприклад, Економічний Університет, Університет Природничих Наук і т.п.) – вищий навчальний заклад, який мають право надавати докторський ступінь мінімум за 6-ма спеціальностями, включаючи принаймні 4 спеціальності, що охоплені профілем університету; 
 • Політехніка – вищий навчальний заклад, який має право надавати ступінь доктора наук мінімум з 6-ти дисциплін, у тому числі не менше ніж за 4-ма спеціальностями з технічних наук; 
 • Академія – вищий навчальний заклад, який має право надавати докторський ступінь мінімум за 2-ма спеціальностями. 

Професійні вищі навчальні заклади – в основному, це державні та приватні навчальні заклади, які мають у своїй назві найменування «вища школа».

Новини та акції про навчання за кордоном

Як обрати університет в Польщі?


Враховуючи велику кількість польських навчальних закладів, абітурієнтам непросто зробити правильний вибір. Чим потрібно керуватися при виборі університету? 

 • Рейтинг університетів Польщі – хороша можливість з’ясувати, який з університетів є найбільш престижним. Найбільшим авторитетом користується рейтинг Perspektywy. Перевага цього рейтингу – тут окремо можна подивитися інформацію щодо державних та приватних польських вузів. У цьому рейтингу враховуються такі показники, як престиж навчального закладу, науковий потенціал, умови навчання, затребуваність випускників на ринку праці тощо. Окрім офіційного рейтингу, варто читати також і відгуки студентів про навчання;
 • Ціна – один з найважливіших факторів, що впливає на вибір польського навчального закладу. Часто через обмежені фінансові можливості вибір робиться на користь університету з нижчою вартістю навчання. А дехто вважає: чим дорожчим є навчання, тим воно якісніше, і керується цим при виборі навчального закладу. Проте поступити в польський вуз можна й на безкоштовне місце, якщо виграти грант або стипендіальну програму. Варто відзначити, що не завжди навчання в найкращих університетах є найдорожчим, цей фактор залежить від цінової політики конкретного університету.
 • Спеціальності. Потрібно звернути увагу на дисципліни, які будуть вивчатися на обраній спеціальності, на вивчення іноземних мов. Обов’язково перевірте рейтинг університету за обраною спеціальністю.
 • Розташування університету. Найкраще обрати вуз у таких містах, як Варшава, Краків, Гданськ, Вроцлав, Познань – це міста, у яких вирує життя, де студентам буде цікаво не тільки навчатися, а й проводити вільний час. До того ж, у великих містах є більше шансів знайти хороший підробіток під час навчання та роботу після закінчення університету. 
 • Міжнародна співпраця. Зверніть увагу, чи університет співпрацює з іншими ВНЗ, які знаходяться за кордоном. Це дає можливість поїхати на обмін, стажування або пройти практику у іншій країні. Це прекрасний досвід та можливість доповнити власне резюме. 
 • Дозвілля. Навчання за кордоном – це не лише відвідування університету, а й можливість активно проводити вільний час. Переконайтеся, що в університеті є різноманітні спортивні, наукові гуртки та студентські організації, де молодь з цікавістю проводить свій вільний час.


Державні та приватні університети

Державні та приватні університети Польщі – політехніка Вроцлавська

На території Польщі студенти навчаються як у державних, так і у приватних університетах. Навчання проходить за Болонською системою освіти, а після закінчення навчального закладу випускники отримують європейський диплом. 

Державні університети – це навчальні заклади, які мають власну історію та здобули авторитет серед навчальних закладів. Деякі факультети польських державних університетів вже відзначали свою 100-річну річницю, в той час як приватні навчальні заклади були створені в основному впродовж останніх 20-ти років. 

Проте на сьогоднішній день велика кількість приватних навчальних закладів Польщі має власний бренд та з легкістю конкурує з найпрестижнішими державними вузами. В основному, це приватні вузи, які впровадили інноваційний підхід до навчання, де навчання повністю адаптоване до вимог ринку праці. Тут більше уваги приділяють практичній підготовці студентів, а дисципліни викладають фахівці-практики, а не лише теоретики. Також приватні вузи більш активно використовують технології, які підвищують ефективність навчання. Зокрема, це онлайн бази даних, мультимедійні навчальні посібники для студентів та сучасні платформи дистанційного навчання. Проте в державних університетах значно краще обладнані лабораторії та майстерні. 

Державні університети в Польщі для українців пропонують хороші умови не тільки для навчання, а й для проживання, адже мають більш розвинену інфраструктуру. Не всі приватні вузи мають власні гуртожитки, проте намагаються вирішити цю проблему, щоб забезпечити приїжджих студентів житлом. 

Звернувшись до нашої компанії, Ви отримаєте можливість вступити до одного з найкращих університетів Польщі. Фахівці нашої компанії безкоштовно проконсультують Вас з усіх питань, що стосуються вступу, навчання та проживання у Польщі.

Вибирай успішне майбутнє - вступай до університетів Польщі

Проект “Освіта без кордонів” запрошує вступати до польських навчальних закладів. Наша команда вже більше 10 років допомагає абітурієнтам визначитися зі спеціальністю, ВНЗ і містом для навчання в Польщі, а також надає весь спектр інших послуг. Більше ніж 3000 студентів уже мають власні історії успіху, що починались зі співбесіди у наших представництвах. Ми постійно відстежуємо та пропонуємо актуальні пропозиції, цікаві програми та інші можливості для студентів. Дізнайтеся більше про здобуття освіти в кращих університетах Європи, вибирайте успішне майбутнє!

Відповіді на поширені запитання

✅ Перш за все, варто зібрати необхідні для вступу документи. Щоб отримати безкоштовну консультацію щодо того, як виїхати за кордон на навчання, заповніть анкету.

✅ Ціна залежить від обраного пакету та виду послуг, які обирає майбутній студент. Детальніше про пакети послуг ви можете дізнатися тут..