Навчання та освіта у Канаді

ВНЗ

ВНЗ

3
Факультетів

Факультетів

18
Напрямків навчання

Напрямків навчання

38
Спеціальностей

Спеціальностей

215

Середні навчальні заклади - Канада

  Всього: 0 навчальних закладів

  Університет Канади - Mohawk

  За рівнем освіти Канада не поступається ні Сполученим Штатам, ні Великій Британії, ні будь-якій іншій європейській країні. При цьому в порівнянні з Великою Британією і США рівень цін за навчання в Канаді нижче. Незважаючи на свою молодість, Канада веде традицію вищої освіти із XVII століття. 

  Найстаріший франкомовний університет Université Laval був відкритий у 1663 році, а перший англомовний –University of New Brunswick - у 1785-му. Те, що Канада - більш молода країна, на думку багатьох фахівців, має позитивний вплив на сферу освіти, оскільки ВНЗ більш відкриті до нововведень та інновацій. 

  Тут дуже хороші дружні відносини між викладачами та студентами, що також сприяє ефективності навчання. Канада – країна емігрантів, і люди, які в цій країні навчаються, відчувають себе як удома. Тут усі рівні, немає жодної дискримінації і зверхнього ставлення, що забезпечує дуже хорошу моральну обстановку для навчання. Вища освіта в Канаді пропонується університетами та коледжами. Основна відмінність коледжів від університетів у тому, що в коледжах немає програм магістратури. 


  Навчальні заклади в Канаді переважно державні. Якщо порівнювати зі Сполученими Штатами, то там значну частину навчальних закладів складають приватні коледжі та університети. У Канаді інша ситуація, і серед сотні університетів приватних буде менше трьох десятків. «Приватні університети в основній своїй масі релігійні – засновані християнськими громадами. Це не означає, що учні в цих університетах отримують виключно релігійну освіту. Особливість канадської системи освіти – наявність великої кількості програм, орієнтованих на отримання практичних професійних навичок. Це програми від одного до трьох років, які дають конкретну спеціальність і документ про освіту.

  Відмінна риса цих програм у тому, що вони фактично орієнтовані на існуючий попит ринку праці та дають практичні навички й досвід завдяки стажуванню, яке включається у програму навчання. 2-3-річні програми дають можливість отримати за більш короткий період освіту, з якою вже можна працювати. Це унікальна пропозиція Канади – вища освіта, але не бакалавріат: 2-річна програма називається «Diploma», 3-річна «Advanced diploma», 4-річна (бакалавр) – «Degree». 

  Навчання в коледжах має більш практичний нахил і дозволяє краще адаптуватись після школи. «В університеті, як правило, навчаються тисячі студентів, і коли дитина потрапляє до університету, їй складніше вписатись в іншу систему освіти. А в коледжах групи менше, викладачі приділяють кожному більше уваги, і тому дитині легше адаптуватися. Провчившись 2-3 роки в коледжі, вона сміливо може продовжувати навчання в університеті, уже розуміючи, що від неї хочуть, і заощаджуючи кошти, тому що в університетах навчання коштує дорожче», – розповідає Людмила Чабан. Велика перевага Канади – можливість зміни спеціальності в postgraduate-програмах. 

  Людина, маючи освіту в одній сфері (мінімум бакалавра), може освоїти іншу спеціальність на післядипломних програмах (але це не магістратура) у коледжах і в деяких університетах. Навчання в коледжах коштує від 10 до 18 тисяч канадських доларів на рік, в університетах - від 12 тисяч і вище – у середньому до 25, а то й до 30-ти тисяч на рік. Канадці платять за освіту набагато менше, ніж іноземні студенти. Але така політика держави. Для іноземних студентів безкоштовного навчання практично не існує. 

  Велика перевага Канади – можливість зміни спеціальності в postgraduate-програмах.