Канада

ВНЗ

ВНЗ

3
Факультетів

Факультетів

15
Напрямків навчання

Напрямків навчання

34
Спеціальностей

Спеціальностей

189

Фільтри

Середні навчальні заклади - Канада

  Всього: 0 навчальних закладів

  План

  1. Чому обирають ВНЗ Канади?
  2. Коледжі Канади для іноземців
  3. Університети Канади
  4. Відповіді на поширені запитання

  Університет Канади - Mohawk

  За рівнем освіти Канада не поступається ні Сполученим Штатам, ні Великій Британії, ні будь-якій іншій європейській країні. При цьому в порівнянні з Великою Британією і США рівень цін за навчання в Канаді нижче. Незважаючи на свою молодість, Канада веде традицію вищої освіти із XVII століття.

  Найстаріший франкомовний університет Université Laval був відкритий у 1663 році, а перший англомовний –University of New Brunswick - у 1785-му. Те, що Канада - більш молода країна, на думку багатьох фахівців, має позитивний вплив на сферу освіти, оскільки ВНЗ більш відкриті до нововведень та інновацій.

  Навчальні заклади в Канаді переважно державні. Якщо порівнювати зі Сполученими Штатами, то там значну частину навчальних закладів складають приватні коледжі та університети. У Канаді інша ситуація, і серед сотні університетів приватних буде менше трьох десятків. «Приватні університети в основній своїй масі релігійні – засновані християнськими громадами. Це не означає, що учні в цих університетах отримують виключно релігійну освіту.

  Чому студенти обирають саме канадські ВНЗ?

  Тут дуже хороші дружні відносини між викладачами та студентами, що також сприяє ефективності навчання. Канада – країна емігрантів, і люди, які в цій країні навчаються, відчувають себе як удома. Тут усі рівні, немає жодної дискримінації і зверхнього ставлення, що забезпечує дуже хорошу моральну обстановку для навчання. Вища освіта в Канаді пропонується університетами та коледжами. Основна відмінність коледжів від університетів у тому, що в коледжах немає програм магістратури.

  Особливість канадської системи освіти – наявність великої кількості програм, орієнтованих на отримання практичних професійних навичок. Це програми від одного до трьох років, які дають конкретну спеціальність і документ про освіту.

  Відмінна риса цих програм у тому, що вони фактично орієнтовані на існуючий попит ринку праці та дають практичні навички й досвід завдяки стажуванню, яке включається у програму навчання. 2-3-річні програми дають можливість отримати за більш короткий період освіту, з якою вже можна працювати. Це унікальна пропозиція Канади – вища освіта, але не бакалавріат: 2-річна програма називається «Diploma», 3-річна «Advanced diploma», 4-річна (бакалавр) – «Degree».

  Коледжі Канади для іноземних студентів

  Навчання в коледжах має більш практичний нахил і дозволяє краще адаптуватись після школи. «В університеті, як правило, навчаються тисячі студентів, і коли дитина потрапляє до університету, їй складніше вписатись в іншу систему освіти. А в коледжах групи менше, викладачі приділяють кожному більше уваги, і тому дитині легше адаптуватися. Провчившись 2-3 роки в коледжі, вона сміливо може продовжувати навчання в університеті, уже розуміючи, що від неї хочуть, і заощаджуючи кошти, тому що в університетах навчання коштує дорожче», – розповідає Людмила Чабан. Велика перевага Канади – можливість зміни спеціальності в postgraduate-програмах.

  Як обрати коледж?

  У всіх державних та приватних коледжах Канади пропонують високий рівень освіти. Щоб обрати коледж, потрібно спершу подивитись на його спеціалізацію та місцезнаходження. Зверніть увагу на місце коледжу, яке він займає у рейтингу зі спеціалізації, яка вас цікавить. Наприклад, Red Deer College займає лідируючі позиції в інноваційних технологіях, Humber College – у політехнічних спеціальностях, Seneca College – у IT та бізнес-програмах, Conestoga – в IT-технологіях та робототехніці, George Brown College – у дизайнерських програмах.

  Навчальні програми

  Для канадців, а також для іноземних студентів коледжі Канади пропонують більш ніж 500 навчальних програм із різних спеціальностей. Освітні заклади в першу чергу орієнтовані на практичну підготовку фахівців та пропонують вузьконаправлені програми за різними напрямками – наприклад, бухгалтерський облік, інформаційні технології, журналістика, торгівля та ін.

  У канадських коледжах пропонують 3 рівні навчання, після закінчення яких випускники отримують:

  • післядипломний сертифікат (якщо програма тривала 1 рік);
  • диплом (якщо тривалість програми 2-3 роки);
  • ступінь бакалавра (при тривалості програми 4 роки).

  Коледжі пропонують такі види програм:

  • Для випускників шкіл: тривалість навчання – від 2 до 4 років, випускники отримують ступінь бакалавра.
  • Для випускників ВНЗ, які вже мають ступінь бакалавра чи магістра. Тривалість навчання – 1-2 роки. Такі програми дозволяють отримати додаткову освіту зі своєї спеціальності або перекваліфікуватися.

  Після закінчення коледжу студенти можуть вступити на навчання на 3-й курс університету за програмою переведення. У деяких канадських коледжах пропонують навчання на післядипломних програмах, які є аналогом магістратури.

  Якщо ви хочете вступити до одного з кращих коледжів Канади, але погано знаєте англійську мову або не впевнені, чи вам легко буде одразу адаптуватися, вам зможуть запропонувати підготовчі курси. Після проходження таких курсів ваш рівень англійської значно покращиться, ви вже будете адаптовані та готові для подальшого навчання. Також вам не треба буде здавати іспит, вас одразу зарахують на обрану програму.

  Новини та акції про навчання за кордоном

  Ціни в коледжах Канади

  Дипломи канадських коледжів визнають у всіх країнах світу, як і дипломи американських, британських освітніх закладів. Проте ціни в коледжах Канади є значно меншими, аніж у США чи Великобританії. Вартість навчання тут становить в межах 11-17 тис. CAD на рік та залежить від обраного коледжу та спеціальності.

  Як вступити до коледжу Канади?

  Спершу вам потрібно обрати кращі коледжі Канади, до яких би ви хотіли вступити. Далі варто враховувати, які спеціальності пропонують у цих освітніх закладах, де вони розташовані, яку мають інфраструктуру. Грає роль і ціна у коледжах Канади.

  Документи, які потрібно подати абітурієнту:

  • свідоцтво про повну загальну середню освіту (закінчення 11-ти класів);
  • сертифікат TOEFL або IELTS, що підтверджує ваш рівень володіння англійською мовою;
  • оцінки зі школи (вони повинні бути відмінні з профільних предметів);
  • для творчих спеціальностей: портфоліо або співбесіда.

  Навчання починається у вересні, січні або травні. У разі, якщо ваш рівень англійської мови недостатній для вступу, можна обрати підготовчі курси при коледжі.

  Мільйони абітурієнтів щороку обирають канадські навчальні заклади через їх демократичну ціну та легкість вступу. Тому не варто вагатися, якщо ви роздумуєте над вступом до одного з таких закладів. До того ж, вступ до коледжів Канади для іноземних студентів зручний і тим, що студентську візу тут можна отримати достатньо швидко.

  Університети Канади

  Університети Канади для українців та інших іноземців

  Людина, маючи освіту в одній сфері (мінімум бакалавра), може освоїти іншу спеціальність на післядипломних програмах (але це не магістратура) у коледжах і в деяких університетах. Навчання в коледжах коштує від 10 до 18 тисяч канадських доларів на рік, в університетах - від 12 тисяч і вище – у середньому до 25, а то й до 30-ти тисяч на рік. Канадці платять за освіту набагато менше, ніж іноземні студенти. Але така політика держави. Для іноземних студентів безкоштовного навчання практично не існує.

  Найкращі університети Канади знаходяться у Торонто, Монреалі, Ванкувері, Едмонтоні та інших містах. Більшість з цих університетів були засновані ще у 19 столітті. Навчатися там не тільки престижно, але й цікаво, адже будівлі цих закладів є пам’ятками архітектури.

  Найпрестижніші університети Канади:

  • University of Toronto (місто Торонто);
  • McGill University (місто Монреаль);
  • University of British Columbia (кампуси розташовані у м. Ванкувер і м. Келоуна);
  • Université de Montréal (місто Монреаль);
  • University of Alberta (місто Едмонтон).

  Сьогодні університети Канади для українців можуть запропонувати навчання на різних спеціальностях – юридичних, інженерних, комп’ютерних, економічних, медичних, управлінських, журналістських та ін.

  Переваги університетів Канади

  Завдяки навчанню в університетах Канади для українців відкривається безліч можливостей – це не лише отримання престижного диплому, але й можливість побудувати кар’єру у найвідоміших компаніях світу.

  До основних переваг навчання у ВНЗ Канади можна віднести:

  • Нижча ціна за навчання, ніж в університетах США та Великобританії;
  • Систематичне заохочення наукової діяльності студентів у вигляді стипендій та грантів;
  • Можливість стажування та працевлаштування під час навчання;
  • Оптимальне поєднання європейських та американських методик навчання;
  • Сучасно обладнані лабораторії, капмпуси.

  Програми, які пропонують ВНЗ Канади:

  • Undergraduate:
   • Undergraduate certificate and diploma: тривалість навчання – 1-2 роки;
   • Bachelor: 4 роки;
  • Postgraduate:
   • Postgraduate certificate and diploma: 1-2 роки;
   • Master: 1-2 роки;
   • PhD: 4-7 років.

  Уряд Канади щороку виділяє великі суми коштів на розвиток інфраструктури університетів. Будується все більше гуртожитків, закуповується найсучасніше обладнання для лабораторій, будуються басейни та стадіони. Студенти, які живуть у гуртожитках при канадських ВНЗ, дуже задоволені умовами проживання та інфраструктурою.

  Вартість навчання в канадських університетах

  Обираючи університети Канади, вартість навчання також необхідно враховувати. Наведемо актуальні ціни у таблиці.


  БакалавратМагістратураПрофосвіта
  Тривалість навчання4 роки1-2 роки1-3 роки
  Вартістьвід 17 тис. CAD в ріквід 17 тис. CAD за весь курсвід 15 тис. CAD в рік

  Як вступити до університету Канади?

  У першу чергу вам потрібно буде визначитися зі спеціальністю, на якій хотіли б навчатися. Після цього перегляньте, які університети пропонують цю спеціальність, які з цих ВНЗ лідирують у рейтингу університетів Канади. Наступний етап – це обрання освітньої програми. Також враховуйте місце розташування та вартість в університетах Канади, адже ціни у різних ВНЗ можуть суттєво відрізнятися.

  Якщо у вас виникнуть будь-які запитання щодо вступу, звертайтеся до фахівців Проекту «Освіта без кордонів». Наші фахівці допоможуть визначитися з вибором університету, вирішити всі організаційні питання під час вступу та оформлення студентської візи.

  Відповіді на поширені запитання

  ✅ Вступ до освітніх закладів Канади – доволі довга процедура. Тому рекомендуємо починати готуватися до вступу заздалегідь, за 1-2 роки. Також радимо якомога раніше почати вдосконалювати свої знання англійської мови.

  ✅ Так, можна, але неповний робочий день. Студенти можуть працювати не більше 20-ти годин на тиждень під час навчання. Під час канікул дозволяється працювати повний робочий тиждень (40 годин).

  ✅ Вам потрібно буде визначитися, на яку спеціальність ви б хотіли вступити, і уже відштовхуючись від цього, обирати навчальний заклад. Також потрібно враховувати ціни за навчання, наявність гуртожитків, ціни на проживання та харчування, адже у різних містах вони можуть відрізнятися. Фахівці нашого проекту допоможуть вам зробити правильний вибір та уникнути помилок при обранні закладу вищої освіти.