Навчальні заклади Лодзі. Унiверситети Лодзі

ВУЗи

ВУЗів

9
Факультети

Факультетів

49
Напрямки

Напрямків

184
Спеціальності

Спеціальностей

854

Фільтри

Університети Лодзі: європейська освіта у місті можливостей

Навчальні заклади Лодзі. Унiверситети Лодзі

Лодзь (пол. Łódź) - третє за кількістю населення місто Польщі, центр електронної промисловості, кінематографу та науки. У місті є 22 ВНЗ. Університети Лодзі популярні серед абітурієнтів своїми медичними, кінематографічними, театральними та технічними напрямками навчання. Тут знаходиться найпотужніша в Польщі та одна з найстаріших у світі академія для підготовки акторів, режисерів і операторів - Державна Вища Школа Фільму, Телебачення та Театру. В загальнопольському рейтингу ВНЗ від Perspektywy університети Лодзя утримують високі позиції: в  2018 році Медичний Університет у Лодзі посів 5-те місце серед медичних ВНЗ, Лодзький Університет - 6-те місце серед класичних університетів, а Лодзька Політехніка - 6 місце серед технічних ВНЗ.

Лодзь - місто креативних рішень

До 1990 року Лодзь був потужним центром текстильної промисловості та другим за кількістю населення містом Польщі. В наступне десятиліття великим компаніям довелось згорнути діяльність, а кількість населення Лодзі почала зменшуватись. Втім, місто не занепало, а змінило вектор розвитку. Завдяки вдалій стратегії Лодзь все частіше асоціюють з інноваціями та креативом. Місто щороку відвідують тисячі туристів, влада реалізує масштабні проекти з покращення інфраструктури, а інвестори перетворюють колишні промислові будівлі в унікальні житлові, мистецькі, торгово-розважальні та офісні приміщення. Серед компаній-інвесторів  -  Indesit Company Polska, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Bosch/Siemens Group, Delia Cosmetics Distribution, Gillette Poland International, Procter & Gamble Operations Polska, ABB, Ericpol Telecom, Hutchinson Poland, Precise Technology, Dell Products Poland, Fujitsu Services, Takeda Shared Service Centre, Frigo Logistics, (Nichirei Logistic Group), Fuji Seal Poland.

В Лодзі навчається більше 100 тисяч студентів університетів. У вільний від здобуття освіти час молодь не нудьгує. Щороку тут проходить ряд фестивалів: Lodz Design, фестиваль “Lodz of Four Cultures”, фестиваль коміксів, фестиваль дослідників, фотофестиваль, Lodz Biennale, Film Music Festival, International Triennial of Tapestry та кінофестиваль “Se-ma-for”.

Лодзь - центр клубного життя регіону. Тут є понад 100 пабів, клубів, дискотек, ресторанів та кафе. У переліку найпопулярніших серед студентів -  Czelka, Irish Pub, Bagdad Cafe, Klub Siódemki, Biblioteka,Lizard King та Łódź Kaliska. Останній засновано студентами мистецьких напрямів навчання.

Стати студентом університетів Лодзі варто вже тільки для того, щоб відчути як динамічно може змінюватись постіндустріальне місто. За відгуками випускників університетів Лодзі тут комфортна для навчання та життя атмосфера. Такої ж думки дотримуються організатори престижних рейтингів:

  • у рейтингу EUROPEAN CITY OF THE FUTURE 2017/18, організованому двотижневиком Fdi Magazine з групи Financial Times Лодзь посів 6 місце серед польських міст;
  • у 2017 році Лодзь отримав звання Місто кіно та статус творчого міста ЮНЕСКО (таким статусом у Польщі раніше володіли тільки Краків та Катовіце);
  • у 13-му випуску рейтингу місцевого самоврядування “Rzeczpospolitа” Лодзь посів 5-те місце;
  • у 2017 році Лодзь посів 7-ме місце у рейтингу місцевого самоврядування “Perły Samorządu” від редакції тижневика Gazety Prawnej у категорії керівників міст;
  • за версією Forbes Лодзь у 2017 році посів 9 місце у категорії польських міст, приязних до бізнесу;
  • за версією 5-го видання рейтингу міст Польської Асоціації Девелоперів  Лодзь посів друге місце  за ефективність проведення інвестиційних процесів у місті.

Скільки коштує навчання в Лодзі та які його переваги?

Вартість навчання у ВНЗ Лодзі стартує для іноземців від 800 євро на рік. Зменшити цю суму можна шляхом отримання стипендії місцевих органів влади, польського уряду або конкретного ВНЗ. В Лодзі функціонує програма “The Young in Lodz”, яка крім відшкодування витрат на навчання пропонує відшкодування витрат на проживання або участь у мовних курсах. Karta Polaka дозволяє власникам навчатись польською мовою у державних університетах Лодзі безкоштовно.

Студентам державних та приватних ВНЗ Лодзі доступні міжнародні програми обміну (Credit Mobility, Erasmus+, Erasmus Mundus, Campus Europae, Mizuta Scholarship та інші).  Найпопулярнішою є Erasmus+, що  дозволяє повчитись в іншому університеті Європи без додаткової плати за таке навчання.

Лодзь пропонує ряд переваг для тих, хто тут навчається. Так, студенти університетів Лодзі користуються спеціальною дисконтною карткою, по якій кінотеатри, театри, ресторани, фітнес-клуби, мовні школи та ряд інших місць надають знижки.

При університетах Лодзі діють Центри кар’єри, у яких студентам безкоштовно надається професійна допомога у пошуку місця для практики і роботи. Також, функціонує інтернет-портал з пропозиціями стажувань та практик для студентів (www.praktyki.lodz.pl). Найкращі компанії Лодзі пропонують оплачуване стажування у рамках спеціальної програми “Gain Practice in Lodz!”. Корисним і цікавим для студентів університетів є проведення бізнесом так званих Open Days, під час яких можна познайомитися з особливостями підприємств міста та визначитись з майбутньою роботою.

Ще більше цікавого про життя та навчання у Лодзі:  

  • Лодзь знаходиться за 125 км від Варшави. Швидкісними потягами  Pesa SA Dart до столиці можна дістатися за 1,2 години.
  • Транспортна система Лодзі включає: 58 автобусних маршрутів; 19 трамвайних ліній; таксі; за 6 км від міста знаходиться 8-ий за розміром аеропорт Польщі - Łódź Władysław Reymont Airport; з 2016 року у Лодзі функціонує сучасний залізничний вокзал.
  • Туристи приїжджають до Лодзі побачити: Музей кінематографії; Пьотрковську вулицю; торгівельно-розважальний центр Manufactura; планетарій (Planetarium EC1).
  • Приблизні місячні витрати студента університетів Лодзі: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN  - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Навчайся в Лодзі з Проектом “Освіта без кордонів”!

Навчання в університетах Лодзі - це якісна освіта, досвід життя в сучасному європейському місті та широкі можливості для працевлаштування. Диплом тутешніх ВНЗ визнається в інших країнах світу. Уже понад 10 років Проект “Освіта без кордонів” допомагає абітурієнтам стати студентами університетів Польщі та отримати максимум від освітнього процесу. Ми пропонуємо індивідуальний підхід у підборі університету, напрямку та спеціальності, надаємо повний спектр послуг із супроводження процесу вступу та навчання. Вже більше 3000 наших клієнтів стали випускниками європейських ВНЗ і ми пишаємось успіхами кожного з них. Відкривайте нові можливості разом з Проектом “Освіта без кордонів” та відчуйте переваги якісної освіти!