Навчальні заклади Кракова. Унiверситети Кракова

ВУЗи

ВУЗів

15
Факультети

Факультетів

84
Напрямки

Напрямків

374
Спеціальності

Спеціальностей

1599

Фільтри

Університети Кракова: освіта, яка відкриває перспективи

Університети Кракова: освіта, яка відкриває перспективи

Краків (пол. Kraków), повна назва Столичне королівське місто Краків (пол. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków) - важливий історичний, культурний та академічний центр країни. Перша згадка про населений пункт датується 965 роком. За площею та кількістю населення колишня столиця посідає друге місце серед польських міст. Щороку коледжі та університети Кракова відвідують понад 170000 студентів з Польщі та інших країн. Тут знаходяться відомі технічні, економічні, педагогічні та художні виші (10 державних та 13 приватних), однак найпопулярнішими у переліку залишаються  Ягеллонський університет та Гірничо-металургійна академія у Кракові.

Ягеллонський університет є одним із найстаріших у Європі (заснований у 1364 році). Престижність вищого навчального закладу підтверджено внутрішньодержавним рейтингом Perspektywy, міжнародним рейтингом Europe's Most Innovative Universities - 2017 (Reuters),  а також вдалим працевлаштуванням випускників. Гірничо-металургійна академія в Кракові утримує лідируючі позиції у рейтингу технічних університетів Польщі та Європи.

Краків - місто студентів

Більше ніж 10% від усіх студентів Польщі навчаються у вишах Кракова. Ця соціальна група становить п’яту частину від усього населення міста. Як результат, потреби студентів університетів Кракова беруться до уваги навіть при формуванні графіку руху громадського транспорту. В вишах Кракова навчаються студенти з більш ніж 40 країн світу. Університети дають можливість вчитися не тільки польською, але й англійською мовою. Це спрощує доступ до якісної освіти для іноземців, в тому числі і українців.

Академії Кракова готують професіоналів. Це одна із причин розміщення тут потужних підприємств та Краківського технологічного парку. У 2015 році Краків визнано найкращим місцем в Польщі для бізнесу за результатами рейтингу CEE Shared Services And Outsourcing Awards. Місто стало своєрідною “польською кремнієвою долиною”. Це на руку студентам місцевих вишів, адже розширюються можливості для практики, стажування та роботи. Університети Кракова співпрацюють з бізнесом, сприяючи вдалому працевлаштуванню випускників. Наприклад, у переліку партнерів Ягеллонського університету - компанії Deloitte, Motorola, Sabre, Samsung і UBS.

Партнерами Гірничо-металургійної академії є Microsoft, Google, Motorola, IBM, Comarch, Delphi, PGNiG, Lotos, Siemens, KGHM, RWE.

Ягеллонський університет є одним із найстаріших у Європі (заснований у 1364 році). Престижність вищого навчального закладу підтверджено внутрішньодержавним рейтингом Perspektywy, міжнародним рейтингом Europe's Most Innovative Universities - 2017 (Reuters),  а також вдалим працевлаштуванням випускників. Гірничо-металургійна академія в Кракові утримує лідируючі позиції у рейтингу технічних університетів Польщі та Європи. 

Тут навчаються близько 30000 студентів. Краків є найбільш відвідуваним містом Польщі. Щороку його відвідують приблизно 10 млн. туристів, які приїжджають побачити: Старе Місто, Вавельський замок (об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО) та Вавельський собор, театр Юліуша Словацького, фабрику Шиндлера, барбакан, соляну копальню в місті Величка (знаходиться за 8 км біля Кракова, ще один об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО).

Скільки коштує навчання в Кракові і які його переваги

Університети Кракова надають студентам можливість приймати участь в обмінних програмах. Так, учасники Erasmus+ з числа студентів краківських ВНЗ мають шанс протягом деякого часу навчатися в вишах інших країн Європи без будь-якої додаткової плати або навіть зі стипендією. Культурне життя міста насичене. Щороку тут відбувається близько 100 фестивалів та інших цікавих для молоді заходів. Історичний центр Кракова належить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а протягом 2000 року місто гордо носило статус культурної столиці Європи (призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік).

Вартість навчання в університетах Кракова для іноземців стартує від 700 євро на рік в приватних ВНЗ та від 1000 євро на рік у державних. Власників Karta Polaka чекає приємний бонус: безкоштовне навчання польською мовою у державних ВНЗ.

Іноземці, які виявили бажання навчатись в університетах Кракова, можуть скористатись можливістю отримати стипендію місцевих органів влади, польського уряду або конкретного вишу. Для українців доступні стипендії ім. Стефана Банаха, Фонду ім. Королеви Ядвіги, а також Фонду ім. Богдана Лисяка. Дипломи університетів Кракова - запорука вдалого працевлаштування в Україні та закордоном. 

Приблизні місячні витрати студента університетів Кракова: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 600 PLN - проживання у приватних помешканнях, від 300 PLN - харчування, від 47 PLN - місячний проїзний квиток громадським транспортом, від 300 PLN - мобільний зв'язок, розваги та інше.

ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО ПРО ЖИТТЯ ТА НАВЧАННЯ У КРАКОВІ

  • У 2013 році Краків отримав статус «місто літератури ЮНЕСКО», ставши першим у центрально-східній Європі і 7-м у світі.
  • Окрім кав’ярень (“kawiarnia”), у місті є багато чайних (“herbaciarnia”) із кількома десятками варіантів чаю у меню.
  • В Ягеллонському університеті Кракова знаходиться найстаріша у Польщі бібліотека.
  • У місті площею 327 кв.км працюють: 120 автобусних ліній, 23 трамвайні лінії, маршрутні таксі, таксі.
  • Навчаючись в університетах Кракова, студенти мають можливість підзаробити. Найчастіше студентам пропонують такі варіанти: мерчандайзер, няня для дітей, офіціант, помічник у барах бістро.
  • Студенти вишів у Кракові мають багато можливостей для проведення дозвілля, адже у місті функціонують: кінотеатри (вартість квитка - 12-25 PLN), театри (вартість квитка - 25-50 PLN, літом більшість з них закриваються, зате розпочинається Фестиваль Вуличних Театрів), музеї (вартість вхідного квитка становить близько 2 євро, однак більшість музеїв у визначений день тижня роблять вхід безкоштовним), кабаре і дискотеки, аквапарк (найбільший у Східній Європі, має 8 американських гірок, найдовша з яких, 201-метрова висотою 18,5 метрів обладнана спеціальною електронною підсвіткою), 42 загальнодоступні парки, великі розважально-торговельні центри.

Бажаєте отримати якісну європейську освіту в Кракові,
але не знаєте з чого почати? Зверніться до нас! 

Уже понад 10 років проект “Освіта без кордонів” підбирає для клієнтів оптимальні університети Кракова, допомагає з оформленням документів, пошуком житла, роз’яснює нюанси проживання в Польщі та радіє кар’єрним успіхам випускників! Приєднуйтесь, навчайтесь та отримайте унікальні перспективи майбутнього!