Навчальні заклади Познаня. Університети Познаня

ВУЗи

ВУЗів

14
Факультети

Факультетів

68
Напрямки

Напрямків

231
Спеціальності

Спеціальностей

1258

Фільтри

Університети Познаня: освіта, яка надихає на успіх

Університети Познаня

Познань (пол. Poznań) - п’яте за розміром місто Польщі, важливий культурний, туристичний та освітній центр. Університети Познані суттєво впливають на тутешнє соціально-культурне життя, адже чверть населення складають студенти.  У 25 вищих навчальних закладах міста здобувають освіту 112 тисяч осіб (в тому числі близько 5 тисяч іноземців). Абітурієнти вибирають Познань за європейську якість освіти, найнижче у країні безробіття, широкі можливості для працевлаштування, розмаїту культурну програму та високий рівень життя.

Престижність ВНЗ міста підтверджується їх провідними позиціями у національних та міжнародних рейтингах. За версією Perspektywy у 2017 році Університет Адама Міцкевича в Познані здобув 3-тє місце в рейтингу польських університетів, Познанський університет суспільних наук - 1-ше місце серед сільськогосподарських університетів, Познанський університет економіки - 2-ге місце серед економічних університетів, Познанський університет технологій - 4-те місце в рейтингу польських технологічних університетів.

Познань - місто науки та високих стандартів життя

Познань є важливим науковим центром Польщі. Окрім 25 вищих навчальних закладів, тут є 20 науково-дослідних організацій та 18 інститутів Польської Академії Наук. Це місто для навчання варто вибирати студентам, яких цікавлять зв'язок та інформаційні технології, нанотехнології, медицина, біотехнологія та біоінженерія. У Познані знаходяться потужні наукові осередки - Wielkopolska Centre of Advanced Technologies (WCAT) та Poznan Supercomputing and Networking Centre. Познань є привабливим для інвестицій, як наслідок - комфортні умови для навчання та високий рівень життя. У міжнародних та національних рейтингах Познань отримав визнання за рядом показників:

  • став одним із найкращих міст для інвестицій за результатами звіту “Business Environment Assessment Study” 2018; 
  • отримав високі оцінки в категорії “The most business-friendly cities” рейтингу Financial Times “European Cities and Regions of the Future” 2018; 
  • посів 3-тє місце у рейтингу “Творці розвитку міської культури”, що проводився Національним центром культури; 
  • визнаний найбільш цифровим містом за методи комунікації з мешканцями (“Komputer Świat”).

Культурне життя Познані різноманітне і насичене. Студенти університетів та гості міста мають можливість щороку відвідувати Міжнародний театральний фестиваль MALTA, Фестиваль Маски (орієнтований на молодіжну аудиторію та поціновувачів альтернативних театрів), Міжнародні майстерні сучасного танцю, фестиваль “Made in the Chicago Jazz Festival”, фестиваль “Ethno Port Poznań”, міжнародні кінофестивалі Animator, Short Waves Festival, Ale Kino. Кожних п’ять років у місті проходить найстаріший у світі конкурс скрипалів Генриха Венявського.

Щороку в травні мер вручає студентам ключі до міських воріт на час Ювеналій - яскравого студентського параду. Ювеналії включають в себе  серію музичних, спортивних та культурних заходів під патронатом окремих університетів: Agronalia, AWF-alia, Great Grilling в університеті Адама Міцкевича, Polibuda Open Air, Artenalia. 

Щороку в Познані відбуваються змагання з марафонського бігу “Познань Марафон”. До послуг студентів й інші розваги: зоопарки, театри, кінотеатри, художні галереї, музеї, бари, кафе,  ресторани та клуби.

Скільки коштує навчання в Познані та які його переваги

Вартість навчання у ВНЗ Познані стартує для іноземців від 800 євро на рік. Зменшити цю суму можна шляхом отримання стипендії місцевих органів влади, польського уряду або конкретного ВНЗ. Karta Polaka дає власникам можливість навчатись польською мовою у державних вишах Познані безкоштовно.

Студентам державних та приватних університетів Познані доступні міжнародні програми обміну.  Найпопулярнішою є Erasmus+, що  дозволяє повчитись в іншому ВНЗ Європи без додаткової плати за таке навчання.

Познань є важливим діловим центром і дає широкі можливості для практики, стажування чи працевлаштування. У місті знаходяться близько 112 тисяч підприємств і з цієї причини багато студентів обирають Познань для навчання, роботи та життя.

Кількість міжнародних роботодавців тут чи не найвища в Польщі - серед них Bertelsmann, Carlsberg, Ciber, Franklin Templeton, IKEA, MAN, Microsoft, Open Text, Roche, Samsung, Telcordia, Unilever, Volkswagen та Wiki.

Для популяризації підприємництва та співпраці бізнесу з науковцями в місті функціонують технопарки та інкубатори. Ці установи надають консультативні та бухгалтерські послуги, пропонують навчальні курси, освітні програми, оренду приміщень і допомагають залучати капітал. При університетах діють Центри кар'єри, у яких студентам безкоштовно надається професійна допомога у пошуку місця для практики і роботи.

ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО ПРО ЖИТТЯ ТА НАВЧАННЯ У ПОЗНАНІ

  • У Познані щороку відбуваються міжнародні та національні комерційні ярмарки. Своєрідною візиткою міста є відома у світі Міжнародна Познанська виставка, на якій експонуються всі галузі народного господарства.
  • Символом міста є 2 козли. Відповідні фігурки розміщено на міській ратуші і щодня о 12 годині вони буцаються.
  • Транспортна система Познаня включає: автобусні лінії; трамваї; таксі; в Познані є залізничний вокзал, а за 7 км від міста знаходиться аеропорт Ловіца.
  • Туристи приїжджають до Познаня побачити: Базиліку Святих Петра і Павла (Х-XV ст.ст.); центральну площу Ринок; Королівський замок; перше видання Миколая Коперника “De revolutionibus orbium celestium”, що знаходиться в палаці графів Рачинських; Центр торгівлі, бізнесу та мистецтва “Старий бровар”.
  • Приблизні місячні витрати студента університетів Познаня: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Навчайся в Познані з проектом “Освіта без кордонів”!

Навчання в університетах Познаня відкриває перспективи вдалого працевлаштування в національних та міжнародних компаніях. Диплом тутешніх ВНЗ засвідчує високий рівень підготовки випускника та визнається в інших країнах. Проект “Освіта без кордонів” уже більше 10 років пропонує випускникам допомогу у підборі оптимальних ВНЗ, напрямку та спеціальності, надає ряд послуг у супроводженні процесу вступу та навчання. Ми щиро радіємо успіхам наших клієнтів у подальшому працевлаштуванні, адже це трошки і наш успіх. Звертайтесь, приєднуйтесь до числа студентів польських університетів та відкривайте для себе успішні перспективи майбутнього!