Навчальні заклади Катовіце. Університети Катовіце

ВУЗи

ВУЗів

6
Факультети

Факультетів

34
Напрямки

Напрямків

154
Спеціальності

Спеціальностей

655

Університети Катовіце: якісно, інноваційно, перспективно

Університети Катовіце

Катовіце або Катовиці (пол. Katowice) - промисловий і культурний центр Польщі, десяте за розміром місто країни, центр однієї з найбільших у Європі агломерацій. Інновації та розвиток тут спостерігаються у всьому і університети Катовіце не виняток.

Найпопулярнішими ВНЗ Катовіце є Сілезький Університет, Музична Академія в Катовіцах та Економічний Університет в Катовіцах. Сюди приїжджають навчатись ті, хто бажає отримати якісну європейську освіту в галузі права, економіки та суспільних наук. Навчальні заклади міста є провідними в Сілезькому воєводстві та одними з найкращих у Польщі за версіями рейтингів Perspektywy, Web Ranking of Universities. Роботодавці цінують випускників за високий рівень підготовки. Практично кожен університет Катовіце має серед партнерів престижні компанії, готові прийняти на стажування та працевлаштувати у себе студентів.

Навчання в Катовіце - зміни своє майбутнє

Катовіце вважається “колискою” польської промисловості. Тут функціонують Катовицька вугільна компанія, два металургійні заводи та один ливарний цех для кольорових металів. В минулому місто розвивалось завдяки гірничодобувній та металургійній галузям, однак зараз акцент змістився в сторону інноваційних технологій. Сьогодні Катовіце - простір для інвестицій в інфраструктуру, ділові центри, дослідницькі об’єкти. Колишні шахти перетворюються в сучасні музеї, громадські простори або культові місця. 

Бізнес з усього світу заходить в регіон, змінюючи уявлення про те, якими мають бути колишні промислові міста. Катовицька спеціальна економічна зона є лідером серед польських економічних зон. Серед найбільших інвесторів - General Motors Opel, Japanese Isuzu Motors, Spanish Roca, Mecalux etc.

Це місто контрастів: в старій частині ще можна побачити промислові об'єкти 19 століття, а нова стала взірцем футуристичної архітектури. Своєрідною візитівкою міста є музей (Silesian Museu). Це яскравий приклад того, як відпрацьовані вугільні шахти можуть стати привабливим місцем для туристів. Основні виставкові зали музею знаходяться у колишніх шахтах - на глибині 14 м під землею. Старі будівлі не руйнували, а відреставрували в оригінальному сучасному стилі, створивши єдине середовище.

В Катовіце варто їхати навчатися з багатьох причин. Серед них - розмаїте культурне життя міста. Щороку в Катовіце відбуваються цікаві студентам університетів фестивалі та музичні події, серед яких Ars Cameralis Festival, Katowice Street Art Air, Tauron Nowa Muzyka, Off Festival, Rawa Blues Festival, Katowice JazzArt Festival, Metalmania, Mayday. До послуг студентів і інші розваги - численні кав'ярні, кафе, бари, театри, кінотеатри та філармонія.

Скільки коштує навчання в Катовіце та які його переваги

Вартість навчання в університетах Катовіце для іноземців стартує від 1000 євро на рік. Меншу суму платять ті, хто здобув стипендію місцевих органів влади, польського уряду або конкретного ВНЗ. Безкоштовно в державних ВНЗ Катовіце навчаються власники Karta Polaka (тільки польською мовою).

Студентам державних та приватних університетів Катовіце доступні міжнародні програми - Erasmus+, FSS (Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy), CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies). Найпопулярнішою з них є Erasmus+, що дозволяє протягом частини навчального року здобувати освіту в іншому ВНЗ Європи без додаткової плати.

Навчання у Катовіце вигідне тим студентам, які обожнюють подорожі. Завдяки вдалому розміщенню міста звідси зручно дістатись до великих європейських міст (Париж, Берлін, Осло, Мадрид, Рим, Лондон, Прага і т.д).

Економіка та інфраструктура Катовіце дають студентам місцевих ВНЗ можливість пройти практику, стажування та працевлаштуватись. Безробіття тут порівняно невисоке, а база роботодавців - велика. Знайти роботу можна самостійно, але варто скористатись послугами Бюро кар’єр при своєму університеті. Такі організації безкоштовно надають професійну допомогу у пошуку працедавців.

Вища освіта, здобута в університетах Катовіце, відкриває широкі можливості для подальшого працевлаштування. Місто, в якому давні промислові традиції поєднуються з сучасними культурними рішеннями, дарує безцінний досвід та враження. За відгуками випускників місцевих ВНЗ Катовіце є креативним простором для навчання, життя та роботи.

ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО ПРО ЖИТТЯ ТА НАВЧАННЯ У КАТОВІЦЕ

  • В Катовіце розміщена одна із найбільших спортивних споруд Європи - стадіон “Сподек”. Його площа становить 9 гектарів. За своєрідну архітектурну форму стадіон називають “летючою тарілкою”.
  • В Катовіце розміщений один із найкращих ділових центрів країни - International Congress Centre. Центр є офіційним місцем для проведення конференцій, однак його футуристична архітектура приваблює фотографів, студентів та туристів зі всього світу. 
  • Транспортна система Катовіце включає: 14 залізничних станцій і платформ, 10 трамвайних ліній, що входять в систему “Сілезькі Трамваї” (охоплює 13 міст Сілезького воєводства), більше ніж 100 міських та міжміських автобусних ліній.
  • Туристи приїжджають до Катовіце побачити: Маєток Нікішовець, Маріацьку вулицю, Сілезійський парк, Маршрут модернізму.
  • Приблизні місячні витрати студента університетів Катовіце: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN  - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Обирай університети Катовіце та “Освіту без кордонів”!

Проект “Освіта без кордонів” уже більше 10 років співпрацює з найкращими університетами міста, надаючи ряд послуг у супроводженні процесу вступу та навчання. Наші клієнти успішно працевлаштовуються у престижних компаніях і ми щиро радіємо кожному успіху. Приєднуйтесь до числа студентів польських університетів та відкривайте для себе майбутнє без кордонів!