Навчальні заклади Ряшіва (Жешува). Унiверситети Жешува

ВУЗи

ВУЗів

3
Факультети

Факультетів

15
Напрямки

Напрямків

104
Спеціальності

Спеціальностей

400

Університети Жешува: освіта у столиці інновацій

Навчальні заклади Ряшіва (Жешува). Унiверситети Жешува

Ряшів, або Жешув (пол. Rzeszów) - старовинне місто на південному сході Польщі, важливий центр науки, інновацій та авіакосмічної промисловості. Університети Жешува приваблюють молодь високим рівнем освіти, потужною технічною базою та сучасною інфраструктурою. В місті проживає понад 200 тисяч осіб, третина з них - студенти. Це найвищий показник у Польщі та Європі загалом.

У Жешув приїжджають вивчати авіаційну справу, інженерію, машинобудування та фармацевтику. Найпопулярнішими ВНЗ є Жешувський Університет та Жешувська Політехніка (єдиний в країні навчальний центр цивільної авіації).

Жешув - місто науки та молоді

“Місто молоді”, “місто інтелекту”, “столиця інновацій” - так називають Жешув. Тут одні з найнижчих рівнів безробіття та злочинності у країні, високі стандарти життя та приємна атмосфера сучасного європейського міста.

Жешув щороку освоює значні суми інвестицій і, що головне, робить це ефективно. Абітурієнтам, які мріють побачити на власні очі або ж навіть взяти участь у розробці та впровадженні нових технологій, варто обирати для навчання саме Жешув, - в місті функціонує ряд інноваційних кластерів:

 • “Aviation Valley Cluster” - зосереджений на розвитку аерокосмічного потенціалу регіону;
 • “Eastern Poland IT Companies Cluster” - забезпечує співпрацю компаній у сфері ІТ;
 • “Cluster of Unmanned Systems” - займається розробкою безпілотників та льотних систем;
 • “Subcarpathian Renewable Energy Cluster” - для розвитку ідей відновлювальних джерел енергії та інші.

Правильний вектор розвитку міста підтверджується відгуками гостей, численними нагородами та відзнаками:

 • перше місце у категорії “Miasta na prawach powiatu” національного рейтингу Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin (2017 рік);
 • тричі нагороджений (станом на 2018 рік) відзнакою Smart City за ефективне впровадження е-технологій у життя міста;
 • відзнака у рейтингу місцевого самоврядування “Perły Samorządu” від редакції тижневика Gazety Prawnej у категорії керівників міст (2018 рік);
 • відзнака „Super Samorząd 2018” від Фундації ім. Стефана Баторія за зразкову співпрацю місцевої громади та місцевих органів влади;
 • нагорода “Orzeł Polskiego Samorządu” від польської федерації підприємців та роботодавців (2018 рік);
 • нагороди за ефективне освоєння інвестицій в інфраструктуру міста у конкурсах „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku”, „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2017 roku”, “Top Inwestycje Komunalne 2018”, “EKO JANOSIK”.

Середній вік мешканця Жешува становить 39 років. Культурне життя орієнтоване на молодь, тож студентам університетів доступне розмаїте дозвілля. У переліку фестивалів, які тут проходять: Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Carpathia, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Europejski Stadion Kultury, Festiwal teatrów Ożywionej Formy „Maskarada”.
У місті багато музеїв та пам’яток старовини. Побачити найцікавіші місця можна скориставшись щотижневим безкоштовним автобусом, який курсує в рамках проекту „Zobacz Rzeszów”.

Гарним місцем для відпочинку мешканців та студентів університетів Жешува є зелені парки з фонтанами, скульптурами та ігровими майданчиками. Популярними є мультимедійні фонтанні шоу, які проводяться біля замку Любомирських.  

Студентам університетів Жешува з числа прихильників активного відпочинку сподобається система спортивно-оздоровчих об’єктів. В місті та околицях облаштовано понад 100 км велосипедних маршрутів, працюють канатні дороги, криті басейни, тенісні корти, поля для гольфу, центри верхової їзди та SPA-центри.

Скільки коштує навчання в Жешуві та які його переваги?

Вартість навчання у ВНЗ Жешува стартує для іноземців від 800 євро на рік. Зменшити цю суму можна шляхом отримання стипендії місцевих органів влади, польського уряду або конкретного ВНЗ. Karta Polaka дає власникам можливість навчатись польською мовою у державних університетах Жешува безкоштовно.

Студентам державних та приватних ВНЗ Жешува доступні міжнародні програми обміну.  Найпопулярнішою є Erasmus+, що  дозволяє повчитись в іншому ВНЗ Європи без додаткової плати за таке навчання.

Жешув - інвестиційно привабливе місто, тут багато працедавців і варіантів для стажування. Всього у місті працюють понад 26 000 місцевих і зарубіжних компаній.

Основними галузями промисловості Жешува є авіація, інформатика та електроніка. Також місто розвиває хімічну, фармацевтичну, харчову промисловість, електротехніку та відновлювальну енергетику.  Університети співпрацюють з найбільшими компаніями регіону, серед яких: Prat & Whitney Rzeszów, Heli-One, Borg Warner, Ideo, Asseco Poland, G2A, UTC Aerospace Systems, MTU AeroEngines, Audi, Volkswagen. Бізнес усвідомлює необхідність у новому поколінні фахівців та допомагає розвитку важливих галузей. Так, результатом співпраці ВНЗ та роботодавців є центри практичної освіти для молоді, особливо у сферах, пов'язаних з авіацією. При університетах Жешува діють Центри кар’єри, у яких студентам безкоштовно надається професійна допомога у пошуку місця для практики і роботи.

Ще більше цікавого про життя та навчання у Жешуві:  

 • Жешув є першим містом Польщі, яке забезпечило мешканцям безкоштовний доступ до інтернету (мережа ResMAN).
 • Місто має зручне транспортне сполучення з Україною автобаном, повітряними шляхами та залізницею. Відстань до Львова становить 170 км. В Жешуві працює найближчий до України польський міжнародний аеропорт в Ясьонці.
 • В місті функціонує Інтелектуальна транспортна система, яка дозволяє зручно дістатись до бажаного місця.
 • Туристи приїжджають до Жешува побачити: ринкову площу; замок Любомирських; Жешувський замок; підземний туристичний маршрут “Жешувські підвали”; Сецесійні вілли; круглий міст.
 • Приблизні місячні витрати студента університетів Жешува: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN  - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Навчайся в Жешуві з Проектом “Освіта без кордонів”!

Обрати Жешув для навчання в університеті означає відкрити для себе світ інновацій, здобути безцінний досвід та диплом, що визнається в Європі. Понад десятиліття Проект “Освіта без кордонів” допомагає абітурієнтам стати студентами університетів Польщі та відчути переваги якісної освіти. Ми пропонуємо індивідуальний підхід у підборі університету, напрямку та спеціальності, надаємо повний спектр послуг із супроводження процесу вступу та навчання. Вже більше 3000 наших клієнтів стали випускниками європейських ВНЗ і ми пишаємось успіхами кожного з них. Відкривайте нові можливості разом з Проектом “Освіта без кордонів” - відкривайте світ!