Навчальні заклади Кельц. Унiверситети Кельц

ВУЗи

ВУЗів

2
Факультети

Факультетів

12
Напрямки

Напрямків

75
Спеціальності

Спеціальностей

306

Університети Кельц: якісна освіта в Європі

Навчальні заклади Кельц. Унiверситети Кельц

Кельце, або Кельці (пол. Kielce) - важливий промисловий, торговий, медичний та науковий центр Польщі. Університети Кельц приваблюють у місто прогресивну молодь: щороку тут навчаються близько 25000 студентів. Кельці обирають за зручне розташування, розвинену інфраструктуру, доступну вартість проживання та широкі можливості майбутнього працевлаштування.

Серед дев’яти ВНЗ Кельц найпопулярнішими є державні Свентокшиська Політехніка, Університет ім. Яна Кохановського, приватна Вища Школа Економіки, Права та Медичних Наук ім. Едварда Липінського. Сюди приїжджають вивчати економіку, філологію, інформатику та інженерію.

Кельце - місто для людей

У Кельцах комфортно жити, навчатись та провадити бізнес. Влада підтримує імідж міста як дружнього до інвесторів, інноваційних компаній, місцевого населення, студентів університетів. В Кельцах стабільно фінансують культуру, соціальну сферу, технічну та спортивну інфраструктури. Тут засновані спеціальна економічна зона “Стараховице”, Технологічний парк Кельце, Центр сприяння інвесторам. Місцем зустрічі польських виробників та укладення мільярдних контрактів є щорічний Торговий ярмарок Кельце, друга за величиною торгова виставка країни (після Познанського міжнародного ярмарку).

Місто отримує відзнаки та нагороди у численних конкурсах:

  • відзначено Варшавською Школою Економіки за ефективне та якісне обслуговування інвесторів (2018);
  • фіналіст Національної екологічної премії “ECOJANOSIK - Zielona Wstęga Polski” у категорії “Агломерація” (2018);
  • нагороджено Європейським комітетом з соціальних питань, охорони здоров'я та сталого розвитку Почесною Відзнакою Ради Європи за гармонійний економічний та інфраструктурний розвиток (2018);
  • лауреат премії “Świętokrzyskie Voivode Award “Laur Svjetokrzyski” в категорії “Інноваційна спільнота” (2018);
  • нагороджено дипломом Ради Європи за ефективну співпрацю з європейськими містами-партнерами та просування європейських ідей (2015);
  • за інноваційну Географічну Систему Інформації Кельце отримали відзнаку на міжнародному конгресі Smart Cities Congress у Барселоні (2012).

Культурне та спортивне життя дозволяє студентам університетів Кельце цікаво проводити вільний час. У місті працюють музеї, галереї, театри, студентські клуби. У переліку заходів, які тут проходять: міжнародний конкурс дизайнерів “OFF FASHION”, фестиваль Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, міжнародний фестиваль органної та духовної музики ANIMA MUNDI, фестиваль гітаристів “Jeunesses Musicales”, фестиваль джазової музики. Найбільшою мистецько-медійною подією у регіоні є Шабаш Чарівниць -  в модерновому амфітеатрі, побудованому серед високих кам’яних стін виступають популярні зірки Свентокшиського воєводства і Польщі.

За унікальні особливості та гірське розташування Кельце називають "найбільшим геологічним музеєм під відкритим небом". На території міста є 5 природних заповідників, а в найближчій околиці знаходиться Свентокшиський Народний Парк, вкритий сосновими лісами і кам’янистими пустками. У Кельцах створена сучасна туристична база. Понад 30 маршрутів починаються, закінчуються або проходять через Кельце. Взимку студенти університетів можуть поєднати процес навчання із гірськолижним відпочинком - тут обладнано сім сучасних витягів для катання на лижах.

Скільки коштує навчання в Кельцах та які його переваги?

Вартість навчання у ВНЗ Кельц стартує для іноземців від 800 євро на рік. Зменшити цю суму можна шляхом отримання стипендії місцевих органів влади, польського уряду або конкретного ВНЗ. Karta Polaka дає власникам можливість навчатись польською мовою у державних університетах Кельц безкоштовно.

Студентам державних та приватних ВНЗ Кельц доступні міжнародні програми обміну. Найпопулярнішою є Erasmus+, що  дозволяє повчитись в іншому ВНЗ Європи без додаткової плати за таке навчання.

Кельце - інвестиційно привабливе місто. Тут працюють понад 28 000 місцевих і зарубіжних компаній. На кожну 1000 населення припадає приблизно 145 фірм і це є високим показником. Студенти університетів Кельц створюють кадровий потенціал для місцевих працедавців, тож бізнес активно співпрацює з ВНЗ. Серед представників ділового середовища Кельц такі гіганти як Cersanit S.A., Barlinek S.A., Echo Investment S.A., Dorbud, Medicover, Utech Technics. Для допомоги студентам з пошуком місця практики чи стажування при університетах Кельц діють Центри кар’єри.

Ще більше цікавого про життя та навчання у Кельце:

  • У Кельцах було створено перший технічний університет Польщі (у 1816 році). Правонаступником ВНЗ вважається Свентокшиська політехніка.
  • Туристи приїжджають до Кельц побачити: геопарк Кельце; Палац Краківських Єпископів; Музей іграшок і забави; міський ринок; ратушу; Центр енергетичної науки.
  • Місто має зручне транспортне сполучення та знаходиться на відстані 120-180 кілометрів від Кракова, Лодзі, Катовіце, Варшави.
  • Приблизні місячні витрати студента університетів Кельц: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN  - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Навчайся в Кельцах з Проектом “Освіта без кордонів”!

Вирушити на навчання в університети Кельц - хороша ідея для тих, хто бажає отримати від освіти максимум. Це простіше, ніж здається. Проект “Освіта без кордонів” вже більше 10 років допомагає абітурієнтам стати студентами університетів Польщі. Ми підбираємо напрям, спеціальність та ВНЗ індивідуально, надаємо широкий спектр послуг із супроводження процесу вступу та навчання. Радіємо, що понад 3000 наших клієнтів вже отримали статус випускника європейського ВНЗ і оцінили переваги хорошої освіти. Приєднуйтесь та відкривайте нові можливості разом з Проектом “Освіта без кордонів”!