Навчальні заклади Ченстохова. Унiверситети Ченстохова

ВУЗи

ВУЗів

2
Факультети

Факультетів

11
Напрямки

Напрямків

73
Спеціальності

Спеціальностей

282

Університети Ченстохови:  європейська освіта за доступною ціною

Університети Ченстохови

Ченстохова (пол. Częstochowa) -  давнє місто на півдні Польщі, важливий культурний, туристичний, науковий та релігійний центр. Університети Ченстохови завдячують популярністю якісній освіті, вигідному розташуванню та зручній інфраструктурі міста. Сюди приїжджають вивчати точні науки, технічні напрямки, педагогіку та мистецтво. ВНЗ Ченстохови отримують високі оцінки за критеріями національного рейтингу Perspektywy: Академія ім. Яна Длугоша в Ченстохові в 2018 році посідає 1 місце серед педагогічних університетів, а Ченстоховська Політехніка - 9 місце серед технічних університетів.

Ченстохова - духовна столиця Польщі

Ченстохова є великим релігійним центром. За важливістю для вірян місто прирівнюють до португальської Фатіми та французького Люрду. Щороку мільйони паломників відвідують тут монастир на Ясній Горі, де зберігається ікона Матері Божої Ченстоховської. В місті працює один з найбільших теологічних ВНЗ країни - Вища Духовна Семінарія.

Окрім святинь і пам’яток архітектури, туристів у Ченстохову приваблює унікальний ландшафт. Місто розташоване на Краківсько-Ченстоховській височині. Тут є численні заповідники зі схилами, скелями та печерами. Туристична інфраструктура розвинена: через місто проходить популярна “Стежка Орлине Гніздо” (починається біля Ченстохови і закінчується неподалік Кракова), кілометри інших пішохідних та велосипедних маршрутів. Студентам з числа прихильників активного відпочинку жити і навчатись у Ченстохові комфортно: тут є можливості для скелелазіння, плавання на каное, їзди сучасною позашляховою трасою та гри в гольф.

Влада Ченстохови піклується про комфортні умови для інвесторів, які бажають провадити тут бізнес. На території міста функціонують дві спеціальні економічні зони -  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna та Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC. Залучені в результаті ефективної політики кошти спрямовуються на покращення умов життя громадян, розвиток інфраструктури, соціальної сфери. Значна увага приділяється фінансуванню екології, що ще раз вказує на правильність вибору Ченстохови як міста для навчання, роботи чи проживання.

Навчання в університетах Ченстохови - це унікальний шанс познайомитися з польськими традиціями та культурою. У переліку фестивалів, які тут проходять - Frytka OFF-jazd, HIP HOP Elements, Hot Jazz Spring, Дні Ченстохови і Фестиваль смаків. Вдень студенти мають можливість відвідувати місцеві кінотеатри, філармонію, музеї та культурні центри. Прихильникам нічного життя доступні бари, кафе, ресторани та клуби.

Скільки коштує навчання в Ченстохові та які його переваги?

Вартість навчання у ВНЗ Ченстохови стартує для іноземців від 800 євро на рік. Зменшити цю суму можна шляхом отримання стипендії місцевих органів влади, польського уряду або конкретного ВНЗ. Karta Polaka дає власникам можливість навчатись польською мовою у державних університетах Ченстохови безкоштовно.

Студентам державних та приватних університетів Ченстохови доступні міжнародні програми обміну.  Найпопулярнішою є Erasmus+, що  дозволяє повчитись в іншому ВНЗ Європи без додаткової плати за таке навчання.

Ченстохова пропонує широкі можливості для проходження практики, стажування та працевлаштування. При університетах діють Центри кар’єри, у яких студентам безкоштовно надається професійна допомога у пошуку місця для практики і роботи. В місті працюють близько 27 000 компаній, серед яких міжнародні гіганти TRW Automotive, Guardian Industries Poland, Stolzle, Brembo, Fortum, ISD Huta Częstochowa та CF Gomma. В переліку ключових галузей промисловості міста - металургія, текстильна промисловість та обробка полімерів.  

Ще більше цікавого про життя та навчання у Ченстохові:

  • Ченстохова - одне з найдавніших міст країни. Перша згадка про населений пункт датується 1220 роком.
  • Ченстохова знаходиться близько до Катовіце (62 км), Кракова (102 км) та Лодзя (107 км).
  • Транспортна система Ченстохови включає: 24 автобусні лінії; 3 трамвайні лінії; таксі; в Ченстохові є залізничний вокзал, а найближчий міжнародний аеропорт знаходиться за 60 км від міста (аеропорт Катовіце).
  • Туристи приїжджають до Ченстохови побачити: Ясногорський монастир; Алею Пресвятої Діви Марії; Ченстоховську ратушу; музей видобутку залізної руди; музей історії залізниці.
  • Приблизні місячні витрати студента університетів Ченстохови: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN  - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Навчайся в Ченстохові з проектом “Освіта без кордонів”!

Обрати навчання в університетах Ченстохови означає обрати європейську освіту за доступною ціною. Традиції тут гармонійно поєднуються із сучасною технічною та дидактичною базами, а диплом місцевих університетів визнається іншими країнами світу. Розібратись з нюансами вступу до ВНЗ Ченстохови допоможе Проект “Освіта без кордонів”. Понад 10 років ми допомагаємо клієнтами відкрити світ якісної європейської освіти і отримати максимум від процесу навчання. Пропонуємо випускникам шкіл та коледжів індивідуальний підхід у підборі оптимальних ВНЗ, напрямку та спеціальності і щиро радіємо успіхам наших клієнтів у подальшому працевлаштуванні. Звертайтесь, приєднуйтесь до числа студентів польських університетів та відкривайте для себе перспективи успішного майбутнього!