Навчальні заклади Щецина. Унiверситети Щецина

ВУЗи

ВУЗів

5
Факультети

Факультетів

27
Напрямки

Напрямків

150
Спеціальності

Спеціальностей

553

Університети Щецина:  освіта для успішного майбутнього

Навчальні заклади Щецина. Унiверситети Щецина

Щецин (пол. Szczecin) - сьоме за розміром місто Польщі, великий порт, важливий суднобудівний, торговий, туристичний та освітній центр. Університети Щецина щороку навчають до 40 000 студентів (десята частина від усього населення міста). У Щецині функціонують 10 ВНЗ: 5 державних та 5 приватних. Найпопулярнішими є Поморський Медичний Університет, Західнопоморський Технологічний Університет і Щецинський Університет. Абітурієнти вибирають Щецин за високий рівень освіти, низьке безробіття, широкі можливості для відпочинку та працевлаштування. В місцеві університети приїжджають вивчати ІТ-спеціальності, філологію, економіку, фізику, біотехнологію, морські науки та медицину.

Щецин - місто, у яке хочеться повертатись

Приємно жити, комфортно вчитись, хочеться повертатись ще - такі відгуки отримує Щецин. Місто розташоване на берегах річки Одер та вздовж одного з берегів озера Даубі. Більше половини території Щецина займають вода і зелень. Ці особливості стали основою для довгострокової стратегії міста - “Floating Garden 2050” (“Плавучий Сад 2050”).

Щецин є промисловим центром. Традиційно тут розвивається судно- та машинобудування. Кадровий потенціал для підприємств галузі забезпечують студенти університетів, зокрема Морської академії. Новим перспективним напрямком для Щецина є ІТ та аутсорсинг бізнес-процесів. Для залучення інвесторів у ці сфери розробляються програми співпраці, створюються інкубатори, кластери, працюють спеціальні економічні зони,  найбільший науковий ярмарок Польщі – експериментальна виставка EUREKA. Така стратегія виправдовує себе: безробіття у місті одне із найнижчих в країні - близько 3%.

Високий рівень життя у Щецині підтверджується переліком відзнак та нагород:

  • перше місце в рейтингу, підготовленому журналом "Wspólnota" (2014) за рівнем  задоволення мешканців співпрацею з місцевим самоврядуванням та часом, який потрібно витратити на вирішення питань;
  • друге місце для місцевої влади в рейтингу прозорості державних установ у категорії доступу до публічної інформації (2014);
  • шосте місце в рейтингу привабливих для бізнесу міст, організований журналом Forbes (2014).

Щецин є культурним центром регіону. Тут знаходяться популярна Академія Мистецтв і ряд філіалів мистецьких ВНЗ Польщі. Протягом року місто стає домівкою для концертів, фестивалів, різноманітних дійств. У Щецині проходять міжнародні та національні музичні фестивалі Akustyczeń, „Zmagania Jazzowe”, Music Fest, Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy, Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Me.Ba., Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum, театральні та кінофестивалі Międzynarodowy Festiwal Artystów Spoiwa Kultury, Międzynarodowe Spotkania Młodego Teatru Okno, Szczecin European Film Festival та інші. Щороку в місті відбуваються дні культури різних народів, зокрема української.

Серед інших варіантів проведення дозвілля студентами місцевих університетів - гірськолижні траси, яхт-клуби, льодові катки, басейни, таємничі підземелля міста, музеї, філармонія, кінотеатри, театри, паби, а також студентські клуби.

Скільки коштує навчання в Щецині та які його переваги?

Вартість навчання у ВНЗ Щецина стартує для іноземців від 800 євро на рік. Зменшити цю суму можна шляхом отримання стипендії місцевого самоврядування, польського уряду або конкретного університету. 

Karta Polaka дає власникам можливість навчатись польською мовою у державних ВНЗ Щецина безкоштовно.

Студентам державних та приватних університетів Щецина доступні всі переваги сучасної європейської освіти: обладнані за останнім словом техніки лабораторії, комфортні гуртожитки та міжнародні програми обміну.

Так, популярна Erasmus+  дозволяє повчитись в іншому університеті Європи без додаткової плати за таке навчання. Міжнародна співпраця Щецина з близькими територіально Німеччиною, Швецією, Данією, Норвегією сприяє студентським обмінам та навчальним візитам.

Бізнес-середовище Щецина активно співпрацює з університетами у питаннях практики, стажування чи працевлаштування. Серед роботодавців Щецина - Grupa Azoty, Drobimex, Bosman, Cefarm, ІТ-компанії BLStream, home.pl, Unizeto Technologies, портові верфі Stocznia Remontowa Gryfia, Stocznia Pomerania, Stocznia Szczecinska. При університетах діють Центри кар’єри, у яких студентам безкоштовно надається професійна допомога у пошуку місця для практики і роботи.

Ще більше цікавого про життя та навчання у Щецині:

  • На тротуарах Щецина є червона пунктирна лінія - так позначений маршрут найцікавішими пам’ятками міста. Всього лінія вказує на 42 туристичних об’єкти.
  • У місті знаходиться четверта за значенням у Європі корабельня.
  • Грюнвальдська Площа Щецина збудована на зразок Площі Шарля де Голля у Парижі, за це місто називають “Парижем над Одрем”.
  • Щецин знаходиться за 12 км до кордону з Німеччиною.  
  • Туристи приїжджають до Щецина побачити: Королівські та Портові ворота; Палац під глобусом; Замкову трасу; Башту семи плащів або Дівочу вежу; філармонію ім. Карловича; найстаріший кінотеатр у світі  Kino Pionier.
  • Приблизні місячні витрати студента університетів Щецина: від 400 PLN коштує проживання у дво- чи тримісних кімнатах гуртожитків, від 700 PLN - проживання у приватних помешканнях; від 500 PLN - харчування; від 50 PLN  - місячний проїзний квиток громадським транспортом.

Навчайся в Щецині з Проектом “Освіта без кордонів”!

Навчання в університетах Щецина - це безцінний досвід життя у затишному сучасному місті, європейський диплом та широкі можливості для майбутнього працевлаштування. Стати студентом місцевого ВНЗ простіше, якщо Вашим партнером є Проект “Освіта без кордонів”. Понад 10 років ми пропонуємо індивідуальний підхід у підборі університету, напрямку та спеціальності, надаємо повний спектр послуг з супроводження процесу вступу та навчання. Успіх кожного клієнта - це трошки і наш успіх, тому ми ретельно готуємо документи та опрацьовуємо всі питання. Звертайтесь, приєднуйтесь до числа студентів європейських університетів та відчуйте переваги якісної освіти!