Як шукати роботу: CV або резюме

  Дата публікації: 22 березня 2013 р.

  Найчастіше працедавці просять потенційних кандидатів представити резюме – тобто CV (Curriculum Vitae).

  Це документ, у якому слід стисло представити свої здібності, освіту, досвід роботи. Як правило, спеціаліст, який переглядає Ваші документи, присвячує цьому в середньому... менше хвилини! Тому, щоб отримати омріяну посаду, потрібно добре приготуватися.

  Загальні правила

  Резюме, передусім, варто зробити хронологічним. Документ повинен відображати Ваш професійний досвід. Тому логічно, що на його початку подати основні дані – ім’я, прізвище, дата народження, місце проживання, а також контактна інформація (електронна пошта і телефон). Можна зазначити також національність і цивільний стан, але це необов’язкові дані. Хронологія повинна бути у всіх розділах – від останніх подій до найстаріших.
  CV повинно бути компактне, але якщо хтось має багатий досвід роботи, який безпосередньо стосується пропозицій праці, то повинен ним похвалитися.

  Освіта

  Вона  цінується! Після основних даних повинна бути інформація про освіту. Обов’язково слід розмістити останній навчальний заклад і останній отриманий диплом. Можна подати інформацію про повну середню освіту. Але всі пізніші атестати (неповна середня освіта або початкова школа) не варто подавати. Слід вказати назву навчального закладу, факультет, роки навчання і звання з отриманого диплому.

  Якщо освіта взагалі не стосується посади, на яку претендуєте, а у Вас є відповідний досвід роботи, то на першому місці слід подати його, а вже відтак – інформацію про освіту. Якщо Ви, крім освіти, маєте відповідний професійний тренінг, який стосується посади – курси, семінари, сертифікати, – то варто про них згадати.

  Досвід роботи

  До цього розділу варто підійти творчо! Кожен, хто шукає нового працівника, має якесь уявлення про нього. Тому, якщо у вас багатий досвід роботи, то варто з нього вибрати і підкреслити саме те, що буде перевагою для працедавця. Пам’ятайте: хтось може переглядати ваше CV тільки одну хвилину, тому найважливіше повинно бути показане якнайкраще. Якщо у вас недостатньо досвіду роботи – може бути корисним усе, що розвиває особистість з професійної точки зору: зарахувати до досвіду роботи можна стажування (практику) під час навчання у ВНЗі чи волонтерство. Це фактично не стаж, але можна показати, що за допомогою практики Ви отримали необхідні вміння.
  Якщо є досвід роботи, котрий прямо не стосується пропозиції, але ви хочете ним похвалитися, то можна створити розділ – «Додатковий досвід роботи» (пол. Dodatkowe do?wiadczenie zawodowe) – і там його вказати.

  Усе інше

  У документі, крім ім’я та прізвища, варто виділити назви розділів: освіта, досвід роботи, здібності тощо. Візуально документ повинен добре читатися.

  Слід приготувати розділ «Здібності та досягнення» (пол. zdolno?ci i osi?gni?cia), у якому подати інформацію про володіння іноземними мовами, комп’ютерні навички, водійські права. Також можна зазначити професійні нагороди чи наукові стипендії.

  У резюме корисно згадати про зацікавлення! Це має представити Вас цікавою людиною. Але в цьому варто бути на 100% щирим: може з’ясуватися, що голова фірми має подібні хобі, отже може почати розмову на цю тему.

  Загалом CV повинно бути щирим. Щоправда, використовуються різні окреслення тих самих обов’язків. Якщо в пропозиції роботи перераховані вимоги до обов’язків, то у Ваших попередніх обов’язках повинні повторитися три перші завдання з пропозиції роботи! Краще вживати таких самих слів (якщо це, звичайно, правда). Наприклад, телефонне обслуговування можна описати як робота в кол-центрі або ж віддалений контакт з індивідуальним клієнтом. Якщо є вибір, то варто вжити таку фразу, яка вживається в пропозиції роботи.
  Часто виникає питання – подавати фото чи ні. Інколи фото вимагають – тоді його обов’язково вставити в документ. Інколи цієї вимоги немає. Тоді можете додавати за власним бажанням. Фото повинно бути офіційним і гарним! Якщо воно відлякує, то краще його не прикріплювати ;) Удачі!

  Джерело: http://naszwybir.pl